הסכם פשרה במאבק בין א.ל.י.ס. לבין אתרי הכתוביות
אתר Ynet מדווח על הסכם פשרה במאבק המשפטי בין ארגון א.ל.י.ס. (האגודה להגנה על יצירות סינמטוגרפיות) לבין אתרי הכתוביות mYakuza ו-xvoom. המאבק המשפטי בין א.ל.י.ס. לבין אתר שיתוף הקבצים donkey ממשיך להתנהל.

במסגרת ההסכם, מייסד ומפעיל אתר mYakuza ייאלץ לסגור לחלוטין את האתר, אך לא יחוייב בתשלום פיצוי כלשהו. מחשב אישי אשר הוחרם מביתה של בת זוגו יוחזר לרשותה בתוך 30 ימים.

ההסכם נגד מפעיל xvoom מוצלח פחות מבחינת מפעיל האתר - הוא חויב לשלם לא.ל.י.ס. פיצויים בגובה 15,000 שקלים, ומחשבו יוחרם לצמיתות.

עד כה, כל ההליכים המשפטיים שהתנהלו נגד אתרים פיראטיים, בפשרות מחוץ לכתלי בית המשפט. לדברי מנכ"ל א.ל.י.ס., איציק כהן, "כשהצד השני רוצה ומוכן להגיע פשרה, ואנחנו הרי לסגור את האתרים האלו, פשרה היא עניין מועיל".

לפני כחודש דיווחנו כי יו"ר בלוקבסטר בישראל, עופר לוי, אמר כי ב-2008 רשת בלוקבסטר תציע אלטרנטיבה חוקית לצריכת סרטים באינטרנט.

באותו החודש דיווחנו כי מליאת הכנסת אישרה בקריאה שניה ושלישית את הצעת חוק זכויות היוצרים , אשר תחליף את החוק הקיים בישראל, חוק אנגלי משנת 1911. ההצעה החדשה מסדירה לראשונה את ענף זכויות היוצרים בישראל.

אחיה הגדול של א.ל.י.ס, ה-MPAA האמריקני, דווקא אינו חושש מלנהל דיונים בתוך בית המשפט. לא מכבר דיווחנו כי שופט פדרלי בארה"ב קיבל את תביעת ה-MPAA נגד TorrentSpy.com, שירות המפתוח (indexing) של BitTorrent, בקובעו כי הסתרת והשמדת ראיות אשר בוצעה על ידי TorrentSpy.com אינה מאפשרת קיומו של משפט הוגן.© כל הזכויות שמורות