בית המשפט קבע כי לא ניתן להכריח נאשם לחשוף סיסמת מחשב
שופט בית המשפט הפדראלי בוורמונט קבע כי התביעה אינה יכולה להכריח נאשם, המואשם בהחזקת תמונות לא-חוקיות על מחשבו, לחשוף את סיסמת ה-PGP (Pretty Good Privacy) שלו.

על פי כתב האישום, הנאשם העביר על מחשבו הנייד תמונות פדופיליות מעבר לגבול הקנדי. כאמור, בית המשפט קבע כי התיקון החמישי, המעגן את הזכות לאי-הפללה עצמית, מגן על זכותו של הנאשם לא להעביר את הסיסמא לידי התובעים.

בפסק דינו, מציין השופט, כי הכרחת הנאשם להעביר את הסיסמא למעשה "מכריחה אותו לייצר ראיה אשר עשויה להפלילו.. חשיפת הסיסמא, בדומה למפתח למחסן סגור, תכריח את הנאשם לחשוף את התוכן של מחשבו הנייד".

במידה והתביעה תערער על ההחלטה, והדיון יגיע לבית המשפט העליון, המקרה של U.S v. Boucher עשוי להפוך לאבן דרך, שכן הוא יכריע בשאלה בה דנים חכמי המשפט מזה זמן רב - האם ניתן להכריח נאשם להסגיר סיסמאות בהן הוא משתמש.

בחודש יוני דיווחנו כי כי בית המשפט הפדראלי לערעורים קבע שחיפוש בהודעות דוא"ל מחייב קבלת צו המתיר זאת. בכך, קיבל בית המשפט את ערעורם של ראשי חברת תוספי בריאות טבעיים, שהואשמו בהונאה ואשר משפטם נערך במדינת אוהיו בימים אלו.

החלטה דומה התקבלה בישראל , ולפיה דין הודעת דואר אלקטרוני כדין שיחה, ולכן דין תפיסת הודעת דואר אלקטרוני כדין האזנת סתר, אשר צריכה להיות מוגשת על ידי קצין משטרה בדרגת סגן-ניצב לפחות וחתומה על ידי סגן נשיא בית משפט מחוזי לפחות.

בשנת 2006 , דיווחנו כי משטרת ארה"ב גילתה כי אדם הנאשם ברציחת ילדה בת 10 במטרה לאכול בשר אנושי, החזיק יומן מקוון בו התבדח על קניבליזם ודן בתופעות המלוות את הפסקת טיפולו התרופתי נגד דיכאון תוך ציון פנטזיות אשר הוגדרו כ-"מוזרות ברמה מסוכנת". הבלוג הנ"ל עשוי לסייע בהרשעת הנאשם.
© כל הזכויות שמורות