דיון רציני בנושא גניבת זהות
מחבר המאמר מספר כי ועדת הסחר הפדראלית (ה- FTC) פירסמה בשבוע שעבר דו"ח ובו ממצא יוצא דופן- גניבת זהות פחות נפוצה היום לעומת שנת 2003, גם מבחינת מספר האנשים המושפעים וגם מבחינת הכספים שנגנבים.

המחבר מציין כי לפי הדו"ח, גניבת זהות משפיעה על 8.3 מיליוני אמריקאים מבוגרים בשנה, לעומת 9.9 מיליוני אמריקאים בשנת 2003. ההפסד השנתי המוערך מגניבת זהות ירד ל- 15.6 מיליארד דולרים לעומת 47.6 מיליארד דולרים בשנת 2003. לפי ה- FTC, ההיקף כיום של גניבת זהות מהווה שליש ממה שהיווה ב- 2003.

מחבר המאמר טוען שאם כך הדבר, קיימת אירוניה, משום שמשנת 2003 הזעקה לגבי גניבת זהות ופרצות אבטחה רק מתגברת. מאז 2005 למשל, ספרה קבוצה המגנה על הפרטיות יותר מ- 216 מיליוני רשומות מידע של אזרחי ארה"ב שנחשפו לגניבת מידע.

המחבר מזכיר כי חוקרים חשפו לאחרונה את הסיכונים הממשיים הקיימים עקב פרצות אבטחה, לאחר שבחנו יותר מתריסר פריצות שכללו 10 מיליון זהויות של צרכנים. לפי הממצאים, מעט מאוד זהויות מנוצלות לרעה עקב פריצה למידע, אחוז הניצול לרעה לא היה גבוה מ- 0.5 אחוזים ובפריצות למידע שכללו יותר ממאה אלף זהויות, פחות מ- 0.01 אחוזים מהאנשים סבלו מהונאת זהות (אחת מתוך 10,000 זהויות).

מחבר המאמר טוען כי קיימות פריצות רבות למידע עקב טעות (קלטות שנאבדות במשלוח למשל) או מקריות (הגנבים מעוניינים בחומרת המחשב שהם גונבים בלבד ולא במידע שבתוכו). לדברי המחבר, גם כשכוונת הגנבים למצוא מידע אישי, יש להם בעיה לעשות בו שימוש.

לטענת המחבר, בעתיד מצב זה עלול להשתנות, אולם כיום, יש להתחיל דיון רציני בתופעת גניבת הזהויות. לפי המחבר, יתכן שיש לראות בפריצות למידע את אחד מהסיכונים הקיימים ולבחון כיצד ניתן להתכונן ולפעול בעתיד ולא לראות בהן גורם לפאניקה.


© כל הזכויות שמורות