בזק בינלאומי טוענת כי המתחרות מגבילות שיתוף קבצים
אתר Ynet מדווח כי נציגי המכירות של חברת בזק בינלאומי טוענים כי החברות המתחרות מגבילות את השימוש בתוכנות שיתוף קבצים.

לקוחות הפונים אל מוקד המכירות של ספקית האינטרנט שומעים מפי נציגי המכירות כי ספקיות האינטרנט המתחרות מגבילות את הגלישה שלהם, מגבילות את השימוש בתוכנות שיתוף קבצים וכן משקרות ללקוחות שלהן על כך ומטעות אותם.

הכוונה אינה לחסימה מוחלטת של תוכנות כמו BitTorrent או eMule, אלא להגבלת קצב ההורדה, על מנת לייאש את הגולשים ולהפחית את העומס על תשתית הרשת של ספקיות.

כאמור, לטענת נציגי השירות של בזק בינלאומי, היא הספקית היחידה שאינה מגבילה את הגלישה ואת שיתוף הקבצים.

אולם, לפני שאתם מתחברים לבזק בינלאומי, ומתחילים להוריד קבצים כאילו אין מחר, יש לזכור כי פעילות זו עלולה להיות לא חוקית. בארה"ב, הצעת חוק חדשה מציעה להעניק למשרד המשפטים האמריקאי אפשרות להגיש תביעות אזרחיות נגד אנשים אשר משתתפים בפעילות הפרת זכויות יוצרים באמצעות רשתות שיתוף הקבצים, כאשר הפיצוי יועבר לידי החברה/האדם אשר זכויותיו הופרו.

ואילו באנגליה, תעשיית התקליטים לוחצת על ספקיות האינטרנט באנגליה להגיע עימה לעיסקה שבעקבותיה משתפי קבצים לא חוקיים ינותקו באופן אוטומטי מהרשת.

מעבר לאי-חוקיותו, שיתוף הקבצים עלול להיוג מסוכן. בארה"ב, עקב חשש כי רשתות שיתוף קבצים גורמות למשתמשים לחשוף בהסח דעת מסמכים רגישים, דבר הגורם לסיכונים בטחוניים, מבקשים חברי קונגרס לחקור את הנושא בחקירה פדרלית.


© כל הזכויות שמורות