סוריה חסמה את הגישה לאתר `פייסבוק`
אתר Nfc מדווח כי סוריה חסמה את גישת הגולשים לרשת החברתית `פייסבוק`, במסגרת מאמצי השלטון למנוע פעילות פוליטית באמצעות האינטרנט.

העיתון הביירותי "א-ספיר" דיווח כי הסורים חוששים כי סוכנים של ישראל הסתננו לרשתות החברתיות כדי להסית נגדם.

עם זאת, פעילי זכויות אדם בסוריה טוענים כי הצעד מכוון נגדם. לטענת פעילת זכויות הנשים דניה אל-שריף, האתר פייסבוק סייע ליצור ולקדם קבוצות אזרחיות שאינן בשליטת הממשלה, ולטענתה זו הסיבה שהוטל איסור על האתר.

עומר אל-קוראבי, ראש האגודה הסורית לזכויות האזרח, ציין כי ככלל, השלטונות הסורים אינם מאפשרים פרסום תכנים פוליטיים באינטרנט. באחד מבתי הכלא אף קיים אגף מיוחד ל"פשעים פוליטיים באינטרנט".

במהלך חודש אוקטובר דיווחנו כי החונטה הצבאית במיאנמר הרחיבה את פעילותה עמוק אל תוך המרחב הקיברנטי - במהלך האירועים בהם נהרגו עשרות מפגינים, האינטרנט של מיאנמר נותק מהעולם החיצוני.

ואילו בסין, דו"ח שפורסם ע"י ארגון "עיתונאים ללא גבולות" וקבוצה המגנה על זכויות אדם בסין, מגלה כי דעות מקוונות של הציבור מדווחות מדי יום ובאופן שבועי קבוע למנהיגים הבכירים והממשל מיישם מגוון של טקטיקות על מנת לשמור על אתרי האינטרנט שלא יחרגו מפרסומים נאותים.

בשנת 2004 דיווחנו על מאסר אשר הוטל ע"י השלטונות הסוריים על סטודנט כורדי לעיתונות אשר פרסם באתר אינטרנט בשפה הכורדית הנמצא בגרמניה תמונות של הפגנה כורדית פציפיסטית.

© כל הזכויות שמורות