חוקר ישראלי: מערך המסחר האלקטרוני העולמי בסכנה
אתר Themarker מדווח כי פרופ` עדי שמיר ממכון וייצמן למדע, שהוא מומחה הצפנה מוכר ומפורסם ברחבי העולם, פרסם אזהרה לפיה קיימת אפשרות כי טעות מתמטית בשבב מחשבים נפוץ מסוים יכולה לסכן את אבטחת הסחר האלקטרוני הגלובלית.

השגיאה המתמטית בשבב עלולה לאפשר להאקרים לפרוץ לכל תוכנת אבטחה המותקנת על מחשבים בהם קיים השבב הפגום. פרופסור שמיר טוען כי הסיבוכיות הגדלה של מיקרו-מעבדים חדשניים עלולה להוביל באופן כמעט ודאי לשגיאות בלתי מורגשות מסוג זה.

בחודש מאי פורסם כי לפי דו"ח חדש, שמונה מתוך כל עשרה לקוחות אומרים כי הם יקנו יותר מוצרים בצורה מקוונת, אם תהיה להם אלטרנטיבה בטוחה ונוחה לתשלום המקוון בכרטיס האשראי. המשיבים בסקר אמרו כי הם יוציאו בין 100 דולרים ל- 1000 דולרים יותר כל שנה עם אלטרנטיבה כזו.

בתחילת השנה נודע כי eBay מתכוננת להציע למשתמשי PayPal התקן בטחון קטן שיכלול מפתח המחולל סיסמאות, על מנת להגדיל את אבטחת שירותי התשלומים המקוונים באמצעותה.

לפי גרטנר , כ- 913 מיליון דולר אבדו בתחום המכירות במסחר אלקטרוני ב- 2006, כתוצאה מחששות של הקונים המקוונים לגבי אבטחת מידע. בתחילת השנה גם פורסם כי מומחים מתחום האבטחה של גוגל מצאו כי האתרים של eBay ,PayPal ובנק אמריקה מרכזים 2/3 (63%) מהונאות אתרי האינטרנט.


© כל הזכויות שמורות