סינגפור מחרימה משחק בשל סצינה לסבית
סינגפור מחרימה משחק של חברת מיקרוסופט, המכיל סצינה המציגה אישה מתנשקת ומתלטפת עם חייזרית.

עיתון מקומי, The Straits Times, דיווח כי המשחק "Mass Effect" של חברת מיקרוסופט, משחק הרפתקאות עתידני אשר מתרחש בחלל, נאסר להפצה על ידי רשות פיתוח המדיה של סינגפור.

באוקטובר, הפרלמנט של סינגפור החליט להשאיר בתוקף את האיסור על קיום יחסי מין בין גברים. ראש הממשלה, לי חסיין לונג, אמר כי הממשל צריך לשמור על ערכיו המסורתיים, ואסור לתת זכויות מיוחדות להומוסקסואלים.

סינגפור הינה המדינה היחידה אשר אסרה על שיווק המשחק, לפחות נכון לעכשיו. זהו המשחק הראשון של מיקרוסופט אשר נאסר להפצה במדינה.

משחקים נוספים שנאסרו להפצה בסינגפור הינם "God of War 2", בגלל סצינות עירום, ואת המשחק "The Darkness", בשל אלימות מוגזמת ובגלל תכנים אשר פוגעים בדת.

בסוף אוקטובר דיווחנו כי הכנסת קיבלה הצעה לפיה יבואניות ויצרניות יצטרכו לסמן משחקי מחשב, ולציין האם יש בהם תכני אלימות, מין והימורים.

ואילו בסין, שלוש האוניברסיטאות הפופלריות אימצו חוקים חדשים לפיהם נאסר על תלמידי שנה א` להביא איתם מחשבים מהבית . בשאר האוניברסיטאות, הכלל נפוץ כבר במשך שנים.

בחודש ספטמבר דיווחנו כי שופטת פדרלית מבית המשפט באוקלהומה פסלה חוק שנועד להגביל גישה של קטינים למשחקי וידאו מסוימים. השופטת קבעה כי החוק "מפר את חופש הביטוי, המעוגן בתוספת הראשונה לחוקה האמריקאית, והוא מעורפל באופן שאינו תואם את התוספת הארבע-עשר (המעגנת את השוויון)".

© כל הזכויות שמורות