מתנגדי חוק נתוני תקשורת טוענים שהחוק אושר במחטף
מתנגדי חוק התקשורת, אשר אושר אתמול בועדת חוק חוקה ומשפט, טוענים כי אישור החוק התבצע בדרך מחטף.

דיווחנו כי ועדת חוק חוקה ומשפט של הכנסת אישרה את הצעת חוק נתוני תקשורת . הצעת החוק אמורה להקנות למשטרה יכולת לקבל נתונים טכניים של תקשורת טלפוניה ואינטרנט - כגון יעדי שיחות, מספרי ברזל של מכשירים, נתוני איכון וכתובות IP.

ההצעה אושרה בנוכחותם של ארבעה חברי כנסת, בשעות הבוקר, כאשר חלק מחברי הוועדה לא היו נוכחים בדיון. מתנגדי ההצעה טוענים כי מדובר במחטף.

ח"כ מיכאל איתן אמר בדיון כי "קשה לומר שעשינו מספיק כדי להגן על הפרטיות של אזרחי המדינה". ואילו חבר הכנסת רובי ריבלין, שהביע ביקורת קשה על החוק בעבר , אמר כי "התוצאה פחות דרקונית מבחינת היכולת של האח הגדול לפקח עלינו".

כזכור, בחודש מאי דיווחנו על פירסומן של תקנות חדשות, אשר ביטלו את תקנות בתי המשפט (סדרי דין לענין האזנות סתר). התקנות החדשות מכניסות לגדר "קוים" להם ניתן להאזין גם כתובות דוא"ל, קודי זיהוי של משתמשים וכיוב`.

נראה כי ישראל היא אינה המדינה היחידה הנאלצת להתמודד עם נושאים מעין אלו. בחודש ספטמבר דיווחנו על פעילות ממשל בוש להפוך את הרחבת חוק הריגול והמעקב לקבועה.

כזכור, במהלך חודש אוגוסט אישר הקונגרס האמריקני הרחבה זמנית לחוק הריגול והמעקב, אשר מאפשרת לבצע מעקב אלקטרוני ללא צו בימ"ש, על מנת לאתר חשודים בטרור.

© כל הזכויות שמורות