הצעת חוק: משרד המשפטים יוכל לתבוע משתפי קבצים
לאמריקנים המשתמשים ברשתות שיתוף קבצים קיים חשש מתמיד מתביעה על ידי ה-RIAA. כעת, אפשר ובקרוב יעמוד בפניהם חשש גדול בהרבה: תביעה על ידי משרד המשפטים האמריקני.

שני סנאטורים, האחד דמוקרטי והשני רפובליקני, הציגו ביום רביעי הצעת חוק נוקשה, שנועדה להלחם בפיראטיות ברשת.

הצעת החוק תעניק למשרד המשפטים האמריקני אפשרות להגיש תביעות אזרחיות נגד אנשים אשר משתתפים בפעילות הפרת זכויות יוצרים באמצעות רשתות שיתוף הקבצים, כאשר התשואה תלך לידי החברה/האדם אשר זכויותיו הופרו.

הצעת החוק נהנית מתמיכתם של גופים גדולים המחזיקים בזכויות יוצרים. נציגי ה-RIAA ציינו כי הם "משבחים את הסנאטורים ליאהי וקורנין על המחויבות והמנהיגות להבטחת אכיפה משופרת של הגנת IP".

אמש דיווחנו כי אתר שוודי, אשר מקדם מסחר בסרטים פיראטיים, מפתח סטנדרט תוכנה חדשה להורדת קבצים ברשת, צעד שעשוי להפוך הורדת קבצי מדיה לקלה יותר עבור משתמשים.

בסוף אוקטובר דיווחנו כי תעשיית התקליטים לוחצת על ספקיות האינטרנט באנגליה להגיע עימה לעסקה, אשר בעקבותיה משתפי קבצים לא חוקיים ינותקו באופן אוטומטי מהרשת.

באותו החודש דיווחנו כי משטרת בריטניה ומשטרת הולנד הפסיקו את פעילותו של אתר שנעשה בו "שימוש נרחב" להורדה לא חוקית של מוזיקה, בפשיטה שנערכה באנגליה ובאמסטרדם, כחלק מחקירה של האינטרפול לגבי האתר OiNK.


© כל הזכויות שמורות