משתפי קבצים לא חוקיים מנסים תוכנה חדשה
אתר שוודי שמקדם מסחר בסרטים פיראטיים מפתח סטנדרט תוכנה חדש להורדת קבצים ברשת, צעד שעלול להפוך את הורדת קבצי המדיה לקלה יותר עבור המשתמשים.

האתר, הנקרא thepiratebay.org , הוא האתר הגדול ביותר, הממומן מפרסום, המשתמש בתוכנת BitTorrent. אולם לדברי אחד ממייסדי האתר השוודי, BitTorrent מצליחה בזמן האחרון במאמציה לעבוד בשיתוף פעולה עם חברות מדיה גדולות והיא עלולה להוסיף ישומים לתוכנה שלה שמטרתם להרתיע ממסחר בתכנים פיראטיים וביצוע הפרות של זכויות יוצרים .

מייסד האתר טוען כי כי כל פעולה שכזו תשפיע על 1.5 מיליוני המבקרים באתר כל יום וכי הוא מקווה כי גרסה ראשונה של התוכנה תהיה מוכנה בתחילת השנה הבאה.

בחודש שעבר פורסם כי תעשיית התקליטים האנגלית לוחצת על ספקיות האינטרנט באנגליה להגיע עימה לעיסקה שבעקבותיה משתפי קבצים לא חוקיים ינותקו באופו אוטומטי מהרשת.

מטרתן של שיחות ברמות גבוהות המתקיימות בימים אלה בין המועצה למסחר באינטרנט ואגודת המוציאים לאור של מוסיקה היא להסדיר את המתח הקיים בין שתי התעשיות.

לאחרונה פורסם כי משטרת בריטניה ומשטרת הולנד הפסיקו את פעילותו של מקור שנעשה בו "שימוש נרחב" ל הורדה לא חוקית של מוזיקה, בפשיטה שנערכה באנגליה ובאמסטרדם כחלק מחקירה של האינטרפול לגבי האתר OiNK. האתר הבריטי הכיל 60 אלבומים, לפני שהחלה הפצתם המסחרית, השנה בלבד, כך נמסר מהפדרציה הבינלאומית של תעשיית התקליטים.


© כל הזכויות שמורות