שופט צרפתי פטר את ויקיפדיה מאחריות ללשון הרע
שופט צרפתי פטר את ויקיפדיה מאחריות ללשון הרע ומטענה של הפרת הגנת הפרטיות וקבע כי האנציקלופדיה החופשית המקוונת איננה אחראית למידע באתר שלה.

ארגון ויקיפדיה האמריקאי, הנמצא מאחורי היוזמה הפופולארית, נתבע על ידי שלושה אזרחים צרפתים בגין מאמר בויקיפדיה שטען כי הם הומוסקסואלים פעילים.

השופט הצרפתי קבע כי חוק צרפתי משנת 2004 מגביל את האחריות של ויקיפדיה במקרה זה. הוא ציין כי אתרי אינטרנט שמארחים תכנים אינם יכולים להיות אחראים להם, תחת החוק האזרחי, באם הם לא מודעים למידע המאוחסן ולטבעו האסור. האתרים גם אינם מחויבים לנטר את המידע או לבדוק מה מקורו.

ההחלטה לא קבעה האם המידע השנוי במחלוקת אכן היווה לשון הרע ודחה את בקשת התובעים לפיצוי.

בפברואר 2007 פורסם כי שחקן גולף מקצוען, פוזי זולר, הגיש תביעה בגלל השחתת עמוד הויקיפדיה שלו, שם הוא תואר כמי שבעבר ניצל נשים וילדים והיה מכור לאלכוהול ותרופות מרשם.

בחודש מרץ פורסם כי ויקיפדיה, האנציקלופדיה המקוונת, נמצאת במרכזה של "שערוריה" לאחר הגילוי כי עורך ידוע בדה זהות עם תואר ד"ר מזוייף.

תחום לשון הרע והוצאת הדיבה באינטרנט, הינו אחד מן התחומים הבולטים במיוחד מתוך הליכי התביעה שננקטו בעשור האחרון בישראל. לא אחת השפיעו פסקי דין אלה גם על תחומים אחרים, כגון: פרטיות, אנונימיות, סמכות שיפוט, אחריות ספקי שירותים באינטרנט ועוד. למאמר בנושא לחצו כאן .© כל הזכויות שמורות