האונ">
התנגדות לתביעת ה-RIAA לחשיפת פרטי גולשים
17 סטודנטים מאוניברסיטת אורגון המואשמים בשיתוף קבצים ע"י ה-RIAA, קיבלו תמיכה מהאוניברסיטה ומהתובע הכללי של אורגון.

האוניברסיטה, המיוצגת על ידי משרד התובע הכללי, ביקשה מבית המשפט הפדרלי למחוק את התביעה של RIAA לגילוי זהותם של 17 הסטודנטים אשר אותרו על ידי גוף החקירות של RIAA - Safenet.

האוניברסיטה טוענת כי אינה יכולה לזהות 16 מתוך 17 הסטודנטים, מבלי לערוך חקירות משפטיות או ראיונות עם הסטודנטים.

לטענת האוניברסיטה, חלק מהסטודנטים נכנסו לרשתות שיתוף הקבצים דרך חדריהם במעונות, ובמקרים כאלו לא ניתן לברר האם הסטודנט עצמו הוא שנכנס לרשת, או שמא המדובר באורח.

כמו כן, חלק מהסטודנטים נכנסו לרשתות שיתוף הקבצים באמצעות אינטרנט אלחוטי. במקרים כאלו אמנם ידוע שם המשתמש דרכו נכנסו לרשתות אלו, אך לטענת האוניברסיטה לא ניתן לדעת האם אדם אחר עשה שימוש במחשב בעת שהיה מחובר באמצעות שם משתמש של סטודנט פלוני.

כאמור, לא רק האוניברסיטה מתנגדת לתביעה, כי אם גם משרד התובע הכללי. לטענת התובע הכללי, ארגון ה-RIAA ביקש מן השופט צו שידאג כי האוניברסיטה לא תמחוק את המידע הרלוונטי לתביעה, מבלי לציין בפני בית המשפט כי האוניברסיטה ומשרד התובע הכללי התחייבו בפני ה-RIAA כי המידע הרלוונטי לא ימחק כל עוד יש בו צורך.

לפני כשבוע דיווחנו כי שופט פדראלי דחה את בקשת ה-RIAA לפסק דין במעמד צד אחד במקרה של Athlantic v. Dangler, בו הנאשם ג`ף דנגלר לא הופיע לדיון בבית המשפט.

ואם ב-RIAA עסקינן, העדכון האחרון מפרשת ג`יימי תומאס (אשר הורשעה בשיתוף קבצים , וחויבה לשלם ל-RIAA סכום של 220,000$), מספר כי האתר Free Jammie השיק קולקציית ביגוד חדשה , הכוללת אף הלבשה תחתונה, בניסיון לגייס תרומות.© כל הזכויות שמורות