תעשיית המוסיקה לוחצת על ספקיות האינטרנט להפסיק את שיתוף הקבצים
תעשיית התקליטים לוחצת על ספקיות האינטרנט באנגליה להגיע עימה לעיסקה שבעקבותיה משתפי קבצים לא חוקיים ינותקו באופו אוטומטי מהרשת.

מטרתן של שיחות ברמות גבוהות המתקיימות בימים אלה בין המועצה למסחר באינטרנט ואגודת המוציאים לאור של מוסיקה היא להסדיר את המתח הקיים בין שתי התעשיות.

מקורבים המכירים את טיבן ומהות השיחות מסרו כי ספקיות האינטרנט מעדיפות קנס כספי על פני ניתוק מלא של המנוי. הספקיות חוששות שניתוק מלא של הגישה הוא תגובה לא פרופורציונלית.

השבוע פורסם כי משטרת בריטניה ומשטרת הולנד הפסיקו את פעילותו של מקור שנעשה בו "שימוש נרחב" ל הורדה לא חוקית של מוזיקה, בפשיטה שנערכה באנגליה ובאמסטרדם כחלק מחקירה של האינטרפול לגבי האתר OiNK. האתר הבריטי הכיל 60 אלבומים, לפני שהחלה הפצתם המסחרית, השנה בלבד, כך נמסר מהפדרציה הבינלאומית של תעשיית התקליטים.

לפני שבועיים פורסם כי שש ספקיות גישה לאינטרנט באנגליה נדרשות להסביר מדוע הלקוחות לא מקבלים את רוחב הפס שהחברות מבטיחות להם בפרסומיהן.

פאנל הצרכנים Ofcom, המשמש כרגולטור להגנת הצרכנים, דורש מהחברות מידע כדי שהצרכנים לא יוטעו לגבי המהירות שהם מקבלים ברכישת חבילות הגישה לאינטרנט.


© כל הזכויות שמורות