מנתוני הסקר ע">
חצי מהאמריקנים סבורים כי הממשל צריך לפקח על וידאו ברשת
סקר שנערך לאחרונה בארה"ב מגלה כי חצי מהאמריקנים חושבים שהממשל צריך לנהל מעקב אחר קטעי וידאו המועלים לרשת.

מנתוני הסקר עולה כי שלושת רבעי מבני ה-70 פלוס חושבים כי הממשל צריך לפקח על קטעי וידאו במרחב הקיברנטי. מספרים אלו אמנם יורדים ככל שיורד גילו של הנסקר, אולם כאמור, מחצית מהאמריקנים סבורים כי הממשל צריך לפקח על וידאו ברשת.

בתגובה לכך, ציין אדם טרייר, מארגון חופש וקדמה, כי פוליטיקאים יקפצו על ההזדמנות לפקח על האינטרנט. הוא ציין בציניות כי הפוליטיקאים יפתחו תאבון ליותר ויותר פיקוח "אנחנו צריכים להגדיל את הפיקוח! אנחנו צריכים לשלוח את זרועותינו לעבר כל הטכנולוגיות חדשות המאפשרות חופש! אנחנו לא יכולים לתת לאנשים לחשוב בעצמם!".

אותו הסקר מעלה כמה נתונים מעניינים נוספים - 24% מהאמריקנים סבורים כי האינטרנט יכול לשמש תחליף זמני לבן/בת-זוג; 20% אומרים כי היו מכניסים צ`יפים לתוך ילדיהם על מנת לאתר את מיקומם; והנתון החשוב באמת - רוב הצעירים סבורים כי סקרלט ג`והנסון סקסית יותר מה-iPhone.

לתפיסתו האורווליסטית משהו של טרייר שותף ככל הנראה גם חבר הכנסת רובי ריבלין , אשר בעת דיון בהצעת חוק נתוני תקשורת ציין כי החוק הוא "בפשטות עינו הפקוחה של האח הגדול".

כזכור, לפני כשבועיים דיווחנו כי סין מחזקת את אחיזתה ברשת, והופכת להיות שיטתית ומתוחכמת יותר בדרך בה היא מפקחת על האינטרנט ועל תכנים.

מדינה נוספת אשר מנסה לצנזר את האינטרנט היא דווקא אוסטרליה, בה הועלתה הצעת חוק אשר תאפשר למשטרה האוסטרלית לחסום בפני גולשים כניסה לאתרים.


© כל הזכויות שמורות