מיקרוסופט נכנעת להוראות האיחוד האירופי
מיקרוסופט סיימה את הקרב הארוך שלה עם הרגולטור האירופי ומסכימה לציית ליסודות מפתח שקבעה ועדת ההגבלים העסקיים של האיחוד האירופי.

לפי ההסכם, מיקרוסופט תבצע שלושה שינויים מהותיים בדרך בה היא מספקת מידע למתחרים המעוניינים שתוכנות שלהם תעבודנה עם מערכת ההפעלה חלונות של מיקרוסופט. החברה תספק תוכנת קוד פתוח שמפתחים יוכלו לעשות בה שימוש כדי לקבל מידע.

מיקרוסופט גם הסכימה להפחית את סכום התמלוגים עבור "הסכם שאינו פטנט" לתשלום חד פעמי של 10,000 יורו ומי שישלם את הסכום יוכל לקבל מידע ממיקרוסופט לגבי שילוב תוכנות במערכת ההפעלה ללא צורך ברכישת רשיון לפטנטים.

לפני כחודש דחה בית המשפט של האיחוד האירופי את תביעתה של מיקרוסופט, והשאיר על קנה את החלטת ועדת ההגבלים העסקיים של האיחוד. מדובר בניצחון חשוב של רגולטור התחרות באירופה על פני ענקית התוכנה האמריקנית.

הועדה מצאה בשנת 2004 כי מיקרוסופט השתמשה בכך שהיא שולטת ב-95 אחוז משוק המחשבים האישיים, על מנת לדחוק הצידה ולפגוע במתחרות קטנות. הועדה הורתה למיקרוסופט למכור את מערכת ההפעלה "חלונות" ללא תוכנת ה-Windows Media Player, ולשתף חברות אחרות במידע שיאפשר להן לעבוד עם תוכנת "חלונות" באופן חלק.

יש לציין כי החלטת בית המשפט לגבי העובדות היא חלוטה, אולם ניתן לערער על קביעות שבדין לבית המשפט האירופי לצדק.

לפני מספר ימים פורסם כי מיקרוסופט מבקשת מבית משפט בדרום קוריאה לבטל את הערעור שהגישה נגד החלטת הועדה לסחר הוגן בקוריאה לגבי הגבלים עסקיים. בהודעה שפירסמה החברה נאמר כי מיקרוסופט מעוניינת למשוך חזרה את הערעור מכיוון שהיא עובדת יחד עם הועדה ובית המשפט הגבוה בסיאול על מנת ליישב את העניין.

הועדה קבעה בשנת 2005 כי מיקרוסופט ניצלה את מעמדה הדומיננטי בשווקים וקנסה אותה ב- 35.4 מיליוני דולרים. כמו כן הורתה הועדה למיקרוסופט להפריד את תוכנת המסרים המיידיים שלה ממערכת ההפעלה חלונות.

למאמר "מיקרוסופט סיבוב מספר 2", העוסק בהחלטת בית המשפט האמריקני מ-2004 כי מיקרוסופט ניצלה את עמדתה באופן בלתי חוקי, לחצו כאן .


© כל הזכויות שמורות