מיקרוסופט מבקשת לבטל ערעור שהגישה
מיקרוסופט מבקשת מבית משפט בדרום קוריאה לבטל את הערעור שהגישה נגד החלטת הועדה לסחר הוגן בקוריאה לגבי הגבלים עסקיים. בהודעה שפירסמה החברה ביום שלישי נאמר כי מיקרוסופט מעוניינת למשוך חזרה את הערעור מכיוון שהיא עובדת יחד עם הועדה ובית המשפט הגבוה בסיאול על מנת ליישב את העניין.

הועדה קבעה בשנת 2005 כי מיקרוסופט ניצלה את מעמדה הדומיננטי בשווקים וקנסה אותה ב- 35.4 מיליוני דולרים. כמו כן הורתה הועדה למיקרוסופט להפריד את תוכנת המסרים המיידיים שלה ממערכת ההפעלה חלונות.

במאי 2006 דחתה הועדה את הערעור של מיקרוסופט ואז פנתה החברה לבית המשפט הגבוה בסיאול. לאחר שבית המשפט דחה צו מניעה אותו ביקשה החברה, אמרה מיקרוסופט באוקטובר 2006 כי היא עשתה שינויים במערכת ההפעלה חלונות ויסטה על מנת לענות על דרישת הועדה.

לפני חודש פורסם כי בית המשפט של האיחוד האירופי דוחה את תביעתה של מיקרוסופט, ומשאיר על קנה את החלטת ועדת ההגבלים העסקיים של האיחוד. מדובר בניצחון חשוב של רגולטור התחרות באירופה על פני ענקית התוכנה האמריקנית.

הועדה מצאה בשנת 2004 כי מיקרוסופט ניצלה את שליטתה ב-95 אחוז משוק המחשבים האישיים, על מנת לדחוק הצידה ולפגוע במתחרות קטנות. הועדה הורתה למיקרוסופט למכור את מערכת ההפעלה "חלונות" ללא תוכנת ה-Windows Media Player, ולשתף חברות אחרות במידע שיאפשר להן לעבוד עם תוכנת "חלונות" באופן חלק.

יש לציין כי החלטת בית המשפט לגבי העובדות היא חלוטה, אולם ניתן לערער על קביעות שבדין לבית המשפט האירופי לצדק.

דיווח נוסף בנושא הגבלים עסקיים מספר לנו על חקירה שנפתחה כנגד יצרני זיכרון פלאש מסוג NAND, בטענה כי הטו מחירים.

למאמר "מיקרוסופט סיבוב מספר 2", העוסק בהחלטת בית המשפט האמריקני מ-2004 כי מיקרוסופט ניצלה את עמדתה באופן בלתי חוקי, לחצו כאן .


© כל הזכויות שמורות