32% מבני הנוער הגולשים באינטרנט מדווחים כי זרים יצרו עמם קשר
מחקר חדש, הנערך על ידי Pew Internet & American Life Project, מגלה כי זרים יצרו קשר עם 32 אחוזים מכל בני-הנוער הגולשים ברשת. שבעה אחוזים מבני הנוער אמרו כי מפגשים אלו גרמו להם תחושת "פחד או אי-נוחות".

בקרב בני-נוער להם פרופיל ברשת חברתית כלשהי, או אשר ניתן למצוא את תמונותיהם ברשת, מדובר במספרים גבוהים אף יותר.

עם זאת, המחקר מציין כי רשתות חברתיות אינן בהכרח מזמינות מפגשים אשר גורמים לפחד או אי-נוחות יותר מפעילויות אחרות ברחבי הרשת. לפי המחקר, אמנם 44 אחוזים מבני הנוער הגולשים ברשתות חברתיות דיווחו כי זר מוחלט יצר עימם קשר, אולם רמת ההכרויות ה"מפחידות או האי-נוחות" אינה גבוהה יותר מזו בקרב כלל האוכלוסיה.

49 אחוזים מהאנשים אשר פרסמו את תמונתם ברשת דיווחו כי זרים יצרו עימם קשר, ובעשרים אחוזיפ מהמקרים הדבר גרם להם לתחושת אי-נוחות.

עוד מגלה המחקר כי אחוז ההטרדות מושפע אף מן המגדר - רק ארבעה אחוזים מהבנים דיווחו על מפגשים אשר גרמו להם לאי-נוחות, ואילו בקרב הבנות דווח על 11 אחוזים של מפגשים מסוג זה.

בסוף ספטמבר דיווחנו על אישורה של הצעת חוק בארה"ב, אשר תחמיר עם ספקי אינטרנט אשר אינם מודיעים לרשויות כאשר מתקבל לידיהם מידע לגבי חומרים פדופיליים המוחזקים ברשת.

באותו החודש דיווחנו כי מנהליה של הרשת החברתית Facebook זומנו אל בית המשפט, בטענה כי האתר לא מגן על גולשים צעירים מפני עברייני מין, ולא מגיב לתלונות הגולשים.

בחודש אוגוסט דיווחנו כי פרקליטי כל 50 המדינות בארה"ב איחדו כוחות על מנת ללחוץ על אתרי רשתות חברתיות כדוגמת MySpace ו-Facebook להציע כלי שליטה להורים וכלים שיוודאו את גיל המשתמשים באתריהם, כך שהקטינים לא יוכלו להיכנס לאתרים הללו בקלות.

התמונה המצורפת נועדה למטרות אילוסטרציה בלבד ואין קשר בין המוצגים בה לחדשה זו.


© כל הזכויות שמורות