טכנולוגיית P2P אחראית ל- 90 אחוזים מהתעבורה ברשת האינטרנט
תעבורת P2P שולטת באינטרנט בימים אלו, לפי מחקר חדש של חברת ייעוץ וניהול תעבורה גרמנית בשם ipoque.

לפי התוצאות הראשוניות של המחקר, ישומי שיתוף קבצים אחראים לכ- 50 עד 90 אחוזים מתעבורת האינטרנט. תוצאות סופיות של המחקר תוצגנה בכנס שיערך ב- MIT במהלך החודש.

היישום המוביל הוא BitTorrent, שעקף את eDonkey כפרוטוקול שיתוף הקבצים המועדף. במהלך השנה האחרונה BitTorrent אחראי לכ- 50 עד 75 אחוזים מכל תעבורת שיתוף הקבצים ו- eDonkey אחראי לכ- 5 עד 50 אחוזים מהתעבורה. השונות של המספרים קיימת עקב העדפות מקומיות שונות- בחלקים מסוימים של העולם eDonkey עדיין שולט בתעבורת שיתוף הקבצים.

אתר TorrentSpy.com, אתר ה- BitTorrent העומד בפני תביעה בגין הפרת זכויות יוצרים מתעשיית הסרטים, הודיע לאחרונה כי הוא סוגר את הגישה למשתמשים בארה"ב.

ההחלטה על חסימת המשתמשים בארה"ב הגיעה מעט לפני ששופט בית משפט מחוזי החליט כי על האתר להסגיר מידע על משתמשיו לאגודת הסרטים של אמריקה. האגודה הגישה תלונה אזרחית נגד האתר בשנה שעברה בהאשמה שהאתר מפר את חוק זכויות היוצרים .

לאחרונה פורסם כי Lime Wire תחל להציע הורדות חוקיות למכירה ישירות מתוכנת ה- Lime Wire.

בעניין דומה, דווח לאחרונה כי האדם הראשון בעולם שהורשע בגין הפצת סרטים ברשת שיתוף הקבצים הפופולרית BitTorrent הפסיד בערעור שהגיש נגד תקופת המאסר בת 3 החודשים שנגזרה עליו בהונג קונג.

עוד באותו ענין, דווח כי צעיר אמריקני הואשם בהפצת 4 פרקים של הסדרה "24" ברשת האינטרנט, לפני שהם שודרו בטלוויזיה ברשת "פוקס" וצפוי, אם יורשע, לעד 3 שנות מאסר.


© כל הזכויות שמורות