סין דוחה את האשמות ארה``ב כי פרצה לפנטגון
סין דחתה היום דיווח כי האקרים הנשלטים בידי צבאה הצליחו לפרוץ לרשת הפנטגון וטוענת כי ההאשמה הזו היא תוצר של חשיבה מימי המלחמה הקרה.

עיתון הפיננשל טיימס ציטט פקידים רשמיים אמריקאיים שטענו כי האקרים מטעם הצבא הסיני פרצו לרשת של משרד ההגנה האמריקאי בחודש יוני, לקחו מידע וגרמו להשבתת מערכת המשרתת את משרדו של שר ההגנה, רוברט גייטס.

הדיווח הגיע כשבוע לאחר שאנג`לה מרקל, קאנצלרית גרמניה, העלתה האשמות דומות נגד סין ואמרה כי האקרים סיניים שתלו תוכנות ריגול ברשת של משרדי הממשלה הגרמניים.

סין דחתה את ההאשמות הללו ומכחישה דיווחים לפיהם כלי נשק סיניים שימשו לוחמים של הטליבאן באפגניסטן.

לאחרונה פורסם כי המשטרה בבירת סין תחל בפטרולים באינטרנט ותשתמש בשוטרים מצויירים ש"יקפצו" בשעה שהמשתמש גולש בדפדפן ויזהירו אותו להתרחק מתוכן לא חוקי באינטרנט. הדמויות המצוירות עוצבו על מנת להזכיר לגולשים כי הרשויות עוקבות אחריהם מקרוב.

סין מפקחת באופן הדוק על האינטרנט ועל תכנים וחומרים שמפלגת השלטון הקומוניסטית מוצאת כי הם מאיימים באופן פוליטי או מוסרי. למרות הפיקוח, עירום , תועבה, הימורים לא חוקיים ו הורדות מוסיקה וסרטים לא חוקיות משגשגים בשרתי האינטרנט הסיניים.

לפני כשבוע פורסם כי לפי מסמך ממשלתי חדש, שמרכך הצעה קודמת לחסימת בלוגרים אנונימיים, ספקי שירותי בלוגים בסין יעודדו משתמשים להירשם עם שמותיהם האמיתיים ולמסור מידע שיאפשר יצירת קשר עימם.

לפני כשבועיים פורסם כי כ- 20 אלף מצלמות מעקב משטרתיות מותקנות בימים אלה ברחובות ערים בדרום סין והן תחוברנה בקרוב לתוכנת מחשב שתוכל לבצע מעקב ולזהות באופן אוטומטי את פניהם של חשודים ופעילות לא רגילה.

בתחילת יולי פורסם כי שלטונות סין מאשימים את האינטרנט בעליה בהריונות בקרב בני הנוער. בהודעה מטעם המדינה, נאמר כי כמעט מחצית מהנערות שהרו בשנגחאי פגשו את בני זוגן באינטרנט.

אמצעי התקשורת בסין דיווחו לאחרונה כי יו"ר המפלגה הקומוניסטית הסינית נדר "לטהר" את האינטרנט , בפגישה בה נדונו דרכים לשליטה באוכלוסיה הסינית המקוונת המתרחבת.

במרץ השנה גם נודע כי לפי הוראה ממשלתית שנמסרה על ידי סוכנות הידיעות הממשלתית, סין לא תאפשר פתיחת בתי אינטרנט קפה נוספים השנה. ההודעה אוסרת גם על הימורים במשחקים מקוונים.


© כל הזכויות שמורות