סקר: חצי מהמעסיקים בארה``ב חוסמים את הגישה לאתר Facebook
חצי מהעסקים חוסמים את גישת עובדיהם לאתר הרשתות החברתיות Facebook עקב דאגה לגבי פריון העבודה של עובדיהם ומטעמים של אבטחת מידע.

לפי מחקר של חברת Sophos, כ- 43 אחוזים מהעובדים שהשתתפו בסקר אמרו כי מעבידיהם חוסמים את אתר Facebook לחלוטין.

7 אחוזים נוספים אמרו כי הגישה לאתר מוגבלת חלקית. ככל הנראה המעבידים חוששים מכך שהעובדים יבלו זמן ניכר באתר בשעות העבודה ופריון העבודה יפגע.

66 אחוזים מהעובדים שהשתתפו בסקר אמרו גם כי הם מודאגים מכך שחבריהם לעבודה חושפים מידע באתרי רשתות חברתיות, מידע הקשור למקומות תעסוקה, מספרי טלפון ניידים שעלולים לשמש לגניבת מידע ומבצעי הונאה ועוד.

לאחרונה משך אתר הרשתות החברתיות Facebook תשומת לב רבה עקב הפוטנציאל לגניבות זהות ופירצות אבטחה באתר.

חברת אבטחת המידע Sophos פירסמה את תוצאות הבדיקה שהיא ביצעה באתר שמטרתה היתה לבדוק כמה ממשתמשי האתר, שטוען כי מצטרפים אליו כ- 100 אלף משתמשים חדשים ביום, מוכנים לגלות מידע אישי לגנבי זהות פוטנציאלים.

לפי התוצאות, משתמשים רבים אינם מתייחסים לנושא ההגנה על הפרטיות ברצינות הראויה.

בסוף חודש יולי הודיעה התביעה הראשית במדינת קונטיקט, ארה"ב, על כך שהיא חוקרת בימים אלו מספר מקרים של פעילות פדופילים ברשת החברתית Facebook.

לפי הדיווחים, אותרו לפחות שלושה מקרים בהם פדופילים מורשעים יצרו לעצמם חשבונות משתמשים ב-Facebook, זאת בנוסף לתכנים אסורים ותמונות של קטינים שנמצאו גם הם ברשת.

בעניין דומה דווח כי הרשת החברתית MySpace השעתה ביוני 2007 את חשבונות המשתמשים של כ-29,000 עברייני מין מורשעים - עליה חדה מ-7,000 חשבונות המשתמשים שהושעו בחודש הקודם.


© כל הזכויות שמורות