חברת תוכנה יישבה תביעות על הפרת פטנט ותשלם 9 מיליוני דולרים
חברת התוכנה Visual Sciences מסן דייגו, העוסקת בניתוח נתוני תעבורה וגלישה ברשת האינטרנט, תשלם למתחרתה, NetRatings, לפחות 9 מיליוני דולרים כחלק מהסכם של שתי החברות לסגת מתביעות הדדיות לגבי הפרת פטנט.

לפי ההסדר, תשלם Visual Sciences ל- NetRatings 2 מיליון דולר מקדמה ושאר הכסף ישולם באופן הדרגתי, חצי מיליון דולר בכל רבעון החל מהמחצית השניה של 2008.

NetRatings, חטיבה של חברת מחקר המדיה Nielsen, תבעה את Visual Sciences בפברואר 2006 בבית משפט פדראלי בניו יורק, בטענה כי היא מפירה פטנט השייך לה. שלושה שבועות לאחר מכן תבעה Visual Sciences את NetRatings בתביעה שכנגד בבית משפט בסן דייגו.

בחודש שעבר פורסם כי הקונגרס מתכנן לבחון בקפידה את כוונתה של גוגל לרכוש את חברת דאבלקליק תמורת 3.1 מיליארד דולרים ולהעריך את ההשלכות האפשריות על פרטיות המשתמשים ועל התחרות בעסקי הפרסום המקוונים.

שימועים אליהם יוזמנו בכירים מגוגל להעיד מתוכננים לסוף הקיץ ותחילת הסתיו על ידי תת ועדת השיפוט להגבלים עסקיים של הסנאט ותת הועדה להגנת הצרכנים של ועדת המסחר.

באפריל הכריזה גוגל על כוונתה לרכוש את דאבלקליק והעיסקה אמורה להיסגר עד סוף 2007.

בסוף מאי פורסם כי ועדת הסחר הפדראלית פתחה בחקירת הגבלים עסקיים לגבי העיסקה, לאחר שמספר חברות, כולל יאהו, מיקרוסופט ו- AT&T, עודדו את הרגולטורים לבדוק מקרוב את הקניה המתוכננת של דאבלקליק על ידי גוגל.

כמו כן פורסם כי שלושה ארגונים הפועלים לטובת הציבור צפויים להגיש יחדיו תלונה לנציבות הסחר הפדראלית (Federal Trade Commission) בארה"ב, נגד העסקה,בטענה כי לאור העובדה שגוגל היא מנוע חיפוש בעל פלח שוק אדיר, וכיוון שהחברה שנרכשה היא אחת המובילות בתחום הפרסום המקוון, רכישת החברה על-ידי גוגל יצרה פוטנציאל לפגיעה בפרטיותם של הצרכנים ולכן נדרשת חקירה בעניין מצד ה-FTC.


© כל הזכויות שמורות