גם נוקיה מבקשת שיוטל חרם על שבבים של קוואלקום עקב הפרת פטנט
חברת נוקיה מבקשת מועדת הסחר הבינלאומי הפדראלית לאסור את יבוא השבבים של קוואלקום שמפרים חמישה מ הפטנטים שנוקיה היא בעליהם.

הפטנטים שנוקיה טוענת כי קוואלקום מפירה קשורים לשבבים המותקנים בטלפונים סלולריים, כולל מכשירי דור שלישי.

בחודש מאי פורסם כי בתגובה לתביעה שהגישה נגדה חברת קוואלקום בנוגע להפרת פטנט בטלפונים הסלולריים שלה הפועלים בטכנולוגית CDMA ו-WCDMA, הגישה חברת נוקיה תביעת נגד.

נוקיה מבקשת מבית-המשפט לפסוק לטובתה פיצויים ולהעניק צו מניעה כנגד יצרנית השבבים האמריקנית, לאחר תביעתה של זו האחרונה מחודש אפריל , שבה נטען לשתי הפרות פטנטים מצידה של נוקיה.

כזכור, בערך באותו הזמן אשרר בית המשפט העליון בארה"ב, את " מבחן הבהירות " בכל הנוגע להגנה הניתנת לפטנטים.

בחודש מאי גם הורה חבר מושבעים פדראלי לקוואלקום, יצרנית השבבים הסלולריים, לשלם 19.6 מיליון דולרים לברודקום לאחר שנמצאה כמפירה פטנט.

לפני כשבוע הכפיל שופט את הפיצוי שנקבע כי קוואלקום תשלם לברודקום בשל הזמן הרב במהלכו הפרה קוואלקום את הפטנטים של ברודקום ובשל החלטתה לא להפסיק את ייצור המוצרים הכוללים רכיבים המפרים פטנטים במהלך דיוני בית המשפט.

בתחילת החודש פורסם כי איסור היבוא על מכשירי דור שלישי העושים שימוש בטכנולוגיה של קוואלקום, שנמצאה כמפרה פטנטים של המתחרה, ברודקום, יחל, לאחר שממשל בוש הודיע ביום שני האחרון כי הוא לא יטיל וטו על החלטת הועדה לסחר בינ"ל לאסור את יבוא המכשירים.
© כל הזכויות שמורות