מחקר חדש מצא כי ילדים מצדיקים הורדות פיראטיות
מחקר חדש מצא כי ילדים באירופה מודעים לסיכון הקיים בהורדות פיראטיות ברובה באמצעות שיתוף קבצים , אולם מתרצים ומסבירים את מעשיהם וטוענים כי כולם, כולל הוריהם, עושים זאת.

הסברים ותירוצים נוספים כוללים את הסיבות הבאות: ההורדה נעשית למטרות פרטיות ואישיות, האתרים מפצים את האמנים, מחיריהם של תקליטים וסרטים יקרים מדי וכו`.

כמעט כל הילדים שהשתתפו בסקר ב- 27 מדינות של האיחוד האירופי, נורבגיה ואיסלנד, אמרו כי הם ימשיכו להוריד קבצים. הילדים גם אמרו כי הסיכון של הורדת וירוסים מרתיע אותם יותר מהליכים משפטיים בגין הפרת זכויות יוצרים .

לפי תוצאות הסקר, שפורסמו ביום שישי, רוב הילדים משתמשים באינטרנט מספר פעמים ביום וכי למרות שהשימוש באינטרנט מוגבל במידת מה על ידי הוריהם, לרובם יש טלפון סלולרי בו הם משתמשים ללא השגחה.

בסקר גם נמצא כי ילדים קשובים יותר מכפי שהוריהם חושבים לסיכונים מקוונים כמו אבטחת מידע, וירוסים, גניבת זהות וסכנות פוטנציאליות הטמונות בתקשורת עם אנשים זרים.

לאחרונה פורסם דו"ח חדש , המבוסס על סקר וקבוצות מיקוד, שנעשה על ידי פרויקט Pew לאינטרנט והחיים באמריקה, ובחן כיצד בני נוער, במיוחד בעלי הפרופילים המקוונים, מחליטים איזה מידע אישי לחשוף ולפרסם ברשת.

לפי הדו"ח, רוב בני הנוער מנהלים באופן אקטיבי את הפרופיל המקוון שלהם ושומרים את האינפורמציה שהם מחשיבים כרגישה ביותר הרחק מעיניים זרות, הוריהם ומבוגרים אחרים.

בעוד בני נוער רבים אינם מודעים לסוגיית הגנת הפרטיות מפרסמים את שמם הפרטי ותמונות בפרופילים שלהם, הם כמעט ולא מפרסמים מידע כמו שם משפחה, טלפון בבית או טלפון נייד בפרופילים הציבוריים כדי לא לעזור לזרים לאתר אותם.

בה בעת, כמעט שני שליש מבני הנוער שיש להם פרופילים (63%) מאמינים כי אדם שירצה בכך יוכל בסופו של דבר לזהותם מהמידע שהם הציבו בפרופיל שלהם.

בתחילת השנה הודיע אתר MySpace כי הוא ישלח התראות מקוונות למשתמשים בחלקים מסוימים בארה"ב כדי לעזור למצוא ילדים נעדרים כחלק מתוכניתו להרחיב את צעדי הבטחון למען המשתמשים באתר.

הצעד הזה הוא האחרון בשורה של צעדים שמטרתם להרגיע חששות לבטחון ילדים באתר. באפריל פורסם כי הממשל בארה"ב וארגונים שמאגדים הורים מודאגים גרמו לאתר MySpace.com להכריז כי הוא מתכנן ליצור תוכנה שתיתן להורים הצצה למה שילדיהם כותבים בפרופילים האישיים שלהם באתר.

במחקר דומה , הראשון מסוגו, הנוגע לפרופילים של בני נוער באתר MySpace, נמצאו ממצאים דומים- רוב בני הנוער מתנהגים בצורה אחראית כשהם עושים שימוש באתר הרשתות החברתיות MySpace, אולם ישנם מתבגרים שעדיין מפרסמים פרטים אישיים שעלולים לסכן את בטחונם.

התמונה המצורפת נועדה למטרות אילוסטרציה בלבד ואין קשר בין המוצגים בה לחדשה זו.


© כל הזכויות שמורות