סין מתכננת לעקוב אחר אזרחיה
כ- 20 אלף מצלמות מעקב משטרתיות מותקנות בימים אלה ברחובות ערים בדרום סין והן תחוברנה בקרוב לתוכנת מחשב שתוכל לבצע מעקב ולזהות באופן אוטומטי את פניהם של חשודים ופעילות לא רגילה.

אזרחי האזור גם יקבלו כרטיסי זיהוי מיוחדים, המתאימים לתוכנת הזיהוי ושיכילו שבבים עם מידע אישי כמו שם פרטי ומשפחה, מקום העבודה, רקע חינוכי, דת, מקור אתני, אישומים פליליים, מידע על ביטוח הבריאות ומספר הטלפון.

מומחי אבטחת מידע מתארים את התוכניות הללו כניסיון הגדול ביותר שנעשה לאחד בין טכנולוגיות מובילות ועבודת המשטרה ל מעקב אחר פעילויות הציבור ומלחמה בפשע, אולם יחד עם זאת הם טוענים גם כי הטכנולוגיה הזו עלולה לשמש להפרת זכויות האזרח.

בתחילת יולי פורסם כי שלטונות סין מאשימים את האינטרנט בעליה בהריונות בקרב בני הנוער. בהודעה מטעם המדינה, נאמר כי כמעט מחצית מהנערות שהרו בשנגחאי פגשו את בני זוגן באינטרנט.

אמצעי התקשורת בסין דיווחו לאחרונה כי יו"ר המפלגה הקומוניסטית הסינית נדר "לטהר" את האינטרנט , בפגישה בה נדונו דרכים לשליטה באוכלוסיה הסינית המקוונת המתרחבת.

במרץ השנה גם נודע כי לפי הוראה ממשלתית שנמסרה על ידי סוכנות הידיעות הממשלתית, סין לא תאפשר פתיחת בתי אינטרנט קפה נוספים השנה. ההודעה אוסרת גם על הימורים במשחקים מקוונים.


© כל הזכויות שמורות