עוד קבוצת חברות מצטרפת לתביעה נגד YouTube
קבוצה של חברות מוסיקה מסרה ביום שני כי היא מצטרפת לתביעת הפרת זכויות היוצרים נגד אתר שיתוף סרטוני הוידאו YouTube. אגודת המוציאים לאור של מוסיקה הלאומית מסרה כי היא מצטרפת לתביעה מתוך דאגה כי כותבי שירים רבים לא קיבלו פיצוי נאות על כך שהמוסיקה שלהם מופיעה באתר YouTube.

בין התובעים האחרים נמצאים ליגת העל האנגלית בכדורגל, ויאקום, Paramount Pictures, Nickelodeon ו- Comedy Central.

התובעים מאשימים את YouTube בהפרת חוק זכויות היוצרים בשל העובדה כי האתר מאחסן סרטוני וידאו שזכויות היוצרים שלהם שייכות לתובעים. YouTube לעומת זאת טוענת כי היא פועלת לפי החוק כשהיא מסירה באופן מיידי סרטונים שמפירים זכויות יוצרים לאחר שהיא מקבלת הודעה על כך.

ביוני הודיעו גם הליגה הצרפתית לכדורגל וארגון הטניס הלאומי הצרפתי שהם מצטרפים לתביעה שהוגשה נגד אתר שיתוף הקבצים YouTube.

התביעה הוגשה בחודש מאי בשם הוצאה לאור של מוסיקה הנקראת Bourne וליגת העל האנגלית לכדורגל.

בין השאר, טוענת התביעה גם כי YouTube מעודדת בכוונה תחילה הפרת זכויות יוצרים באתר שלה, כדי למשוך את תשומת הלב הציבורית ולהגביר את תנועת הגולשים לאתר.

בתשובה שהגישה לפני כחודשיים גוגל לתביעה על סך מיליארד דולרים שהגישה נגדה ויאקום , היא טוענת כי לא הפרה את זכויות חברת המדיה וכי התביעה מאיימת על קיום אתר שיתוף הקבצים הפופולרי YouTube ועל אתרים דומים לו.

רשת CBS מסרה לפני כשלושה חודשים כי היא הגיעה להסכם עם YouTube, לפיו ישודרו באתר רגעי שיא, מסיבות עיתונאים ותכנים נוספים מטורנירים של ליגת הכדורסל NCAA .

למאמר בנושא "חיי מדף קצרים של סרטונים ב- YouTube וזכויות יוצרים" לחצו כאן .

יוטיוב וגוגל נמצאות כיום בחזית אכיפת זכויות היוצרים באינטרנט לאור שרותי שיתוף הוידאו שהן מספקות. תוכלו לקרוא עוד על ההתפתחויות בעניין זה במסגרת החדשות המתפתחות על גוגל וזכויות יוצרים .


© כל הזכויות שמורות