גוגל תחל לסנן קבצי וידאו פיראטיים בספטמבר
משפטן מטעם גוגל מסר ביום שישי האחרון כי YouTube תשיק בספטמבר מערכת שמטרתה למנוע העלאת תוכן פיראטי לאתר.

פיליפ בק, אחד מהמשפטנים המייצגים את גוגל ו- YouTube, אמר כי גוגל, שרכשה את YouTube באוקטובר האחרון, מתכננת ליצור ספרייה של "טביעות אצבע" לסרטי וידאו, שתשמש לסריקת סרטוני הוידאו שמועלים ל- YouTube. לטענתו, תהליך הסריקה, שמטרתו להחליט האם מדובר בתוכן המוגן על ידי זכויות יוצרים, יקח מספר דקות בלבד.

לפני כשבועיים פורסם כי גוגל לועגת לענקית המדיה ויאקום, התובעת אותה ב- 1 מיליארד דולרים בשל הפרת זכויות יוצרים על ידי אתר שיתוף סרטוני הוידאו YouTube.

מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, שדיבר עם עיתונאים, אמר כי ויאקום היא חברה שנבנית מתביעות משפטיות. לדבריו, מספיק לראות את מי מינתה ויאקום למנכ"ל החברה, פיליפ דאומן, שהיה היועץ המשפטי של ויאקום במשך 20 שנה.

בתשובה שהגישה גוגל בתחילת מאי לתביעה על סך מיליארד דולרים שהגישה נגדה ויאקום, היא טוענת כי לא הפרה את זכויות חברת המדיה וכי התביעה מאיימת על קיום אתר שיתוף הקבצים הפופולרי YouTube ועל אתרים דומים לו.

YouTube מציעה את הפלטפורמה המובילה בעולם לבידור, חינוך וחופש הביטוי, כך נאמר בתדריך לעיתונאים שערכה גוגל. בתגובה רשמית שהוגשה לבית המשפט המחוזי במחוז הדרומי בניו יורק טוענת גוגל כי תלונתה של ויאקום מאיימת להפוך ספקי שירותי אחסון אחראים לתקשורת מקוונת ומאות מיליוני בני אדם, שמחליפים מידע באופן לגיטימי, עלולים להיפגע.

לפי כתב התביעה , שהוגש באמצע מרץ, כמעט 160 אלף סרטוני וידאו של ויאקום זמינים באתר YouTube והסרטונים הללו נצפו יותר מ-1.5 מיליארד פעמים.

בתחילת פברואר דרשה חברת ויאקום משירות שיתוף קבצי הוידאו YouTube של גוגל להסיר יותר מ-100,000 סרטוני וידאו לאחר שמשא ומתן שניהלו החברות, במטרה להגיע להסכם, נכשל.

למאמר בנושא "חיי מדף קצרים של סרטונים ב- YouTube וזכויות יוצרים" לחצו כאן .

למאמר העוסק בנושא האחריות בעת השימוש ב-YouTube, כנסו כאן .

יוטיוב וגוגל נמצאות כיום בחזית אכיפת זכויות היוצרים באינטרנט לאור שרותי שיתוף הוידאו שהן מספקות. תוכלו לקרוא עוד על ההתפתחויות בעניין זה במסגרת החדשות המתפתחות על גוגל וזכויות יוצרים .


© כל הזכויות שמורות