האם גוגל מתייחסת לפיראטיות ביד רכה מדי?
המרכז הלאומי למשפט ומדיניות פירסם ביום שלישי רשימה של 50 הסרטים המובילים שנמצאו במנוע חיפוש הוידאו של גוגל, שהועלו על ידי משתמשים מקוונים, העלולים להימצא כמפירי זכויות יוצרים.

יו"ר המרכז אמר כי קשה לדעת כמה מהסרטים והתכנים הכלולים ברשימה מאוחסנים באופן המפר זכויות יוצרים, אולם ניתן להניח כי תכנים רבים הועלו ללא ידיעת או אישור בעלי התכנים.

מטרת המרכז היא להעלות את המודעות לפיראטיות ולספק מידע לבעלי התכנים על מנת שיוכלו לדעת האם מתבצעת הפרת זכויות יוצרים.

גוגל טענה בתגובה כי האחריות לתכנים היא של האולפנים ויוצרי הסרטים וכי היא דורשת מספקי התכנים שיחזיקו בכל הזכויות הדרושות. גוגל גם טענה כי היא משתפת פעולה עם מחזיקי הזכויות על מנת לזהות ולהסיר תכנים מפרים.

לפני כחודש פורסם כי YouTube הסירה קישורים לגרסאות פיראטיות של הסרט החדש של מייקל מור, Sicko, שהופיעו באתר שיתוף הקבצים.

לאחרונה פורסם כי הליגה הצרפתית לכדורגל וארגון הטניס הלאומי הצרפתי הצטרפו לתביעה שהוגשה נגד אתר שיתוף הקבצים YouTube.

הפדרציה הצרפתית לטניס וליגת המקצוענים לכדורגל, כמו גם חברת ההוצאה לאור של מוסיקה, Cherry Lane מניו יורק, התאגדו והצטרפו להגשת תביעה יצוגית המאשימה את YouTube ואת חברת האם שלה, גוגל, בהפרת זכויות יוצרים.

התביעה הוגשה לפני כחודשיים בשם הוצאה לאור של מוסיקה הנקראת Bourne וליגת העל האנגלית לכדורגל.

התביעה טוענת כי YouTube מעודדת בכוונה תחילה הפרת זכויות יוצרים באתר שלה, כדי למשוך את תשומת הלב הציבורית ולהגביר את תנועת הגולשים לאתר.

בתשובה שהגישה לפני כחודשיים גוגל לתביעה על סך מיליארד דולרים שהגישה נגדה ויאקום , היא טוענת כי לא הפרה את זכויות חברת המדיה וכי התביעה מאיימת על קיום אתר שיתוף הקבצים הפופולרי YouTube ועל אתרים דומים לו.

למאמר "גוגל מתרחבת באופן הוגן" לחצו כאן .

יוטיוב וגוגל נמצאות כיום בחזית אכיפת זכויות היוצרים באינטרנט לאור שרותי שיתוף הוידאו שהן מספקות. תוכלו לקרוא עוד על ההתפתחויות בעניין זה במסגרת החדשות המתפתחות על גוגל וזכויות יוצרים .


© כל הזכויות שמורות