רוסיה סגרה את אתר ההורדות Allofmp3.com
אתר הורדות המוסיקה Allofmp3.com, שפעילותו סיכנה את כניסת רוסיה לארגון הסחר העולמי, נסגר. הקרמלין מקווה כי בכך תיפסק הביקורת המופנית כלפיו על ידי ארה"ב בטענה כי רוסיה איננה נוקטת יד קשה מספיק כלפי הפיראטיות.

אולם MediaServices, החברה שבבעלותה אתר Allofmp3.com, פתחה אתר אלטרנטיבי, mp3Sparks.com והיא טוענת כי האתר חוקי ברוסיה.

לקוחות מסוימים שניסו להיכנס לאתר allofmp3.com בשבוע שעבר לא הצליחו בכך ולקוחות אחרים נתקלו בהודעה האומרת כי "האתר סגור לרגל תחזוקה".

בפברואר השנה תקפה ממשלת רוסיה בחריפות את מערכת הרשיונות שחברת מיקרוסופט מפעילה על תוכנותיה. הממשל סבור כי מדיניות ההגבלות המוגזמת על שימוש בתוכנות השונות ומחירי הרשיונות הגבוהים הם הסיבה לאחוז הגבוה של פיראטיות תוכנה ברוסיה.

אתר AllofMP3.Com עמד במרכז הסערה שבחתימת אמנת זכויות היוצרים בין רוסיה וארה"ב, ונתבע בתחילת השנה על ידי ארגון זכויות היוצרים האמריקאי - RIAA.

בתגובת האתר לתביעה שהוגשה נגדו, נטען כי כל פעילותו הינה חוקית, וכי הוא מעביר תשלום כתמלוגים ליוצרים, ממכירת הורדות השירים באתר, לארגון הרוסי the Russian royalty collection firm, או בקיצור:ROMS.

את האמריקאים הטיעון הזה לא משכנע, משום במקום לשלם תמלוגים של 10 דולר לאלבום ודולר לשיר בודד, האתר מעביר בקושי עשירית מן הסכום.

התובעים טוענים כי ההפרות שמבצע האתר הינן אסטרונומיות, ובהתאם גם העמידו את סכום התביעה על 100,000$ להפרה. משום שהתובעים טוענים כי האתר ביצע מעל 11 מיליון הפרות, הרי שסכום התביעה מגיע ל-11 טריליון דולר!. לשם ההשוואה, מדובר בסכום השווה לתוצר הלאומי הגולמי של בריטניה.


© כל הזכויות שמורות