ה-BSA מציע פרס של עד מליון דולר למלשינים על פיראטיות תוכנה
אתר ArsTechnica מדווח כי ארגון ה-BSA, המאגד בתוכו יצרניות מובילות בתחום התוכנה ואשר פועל למלחמה בפיראטיות תוכנה בעסקים, העלה לזמן קצוב את הפרס המקסימלי שמוצע למלשינים.

לפי הדיווח, במשך התקופה הקרובה ועד לחודש אוקטובר, תוגדל תקרת הפרס לעובדים שידווחו על מקרים של פיראטיות תוכנה במקומות העבודה שלהם, מ-$200,000 כיום ל-$1,000,000, כאשר תקופה זו תלווה גם בקמפיין פרסום נרחב ברדיו וברשת האינטרנט.

יש לציין כי הפרס שמוצע למדווחים עומד ביחס ישיר לסכום הפיצויים שמשיג בסופו של דבר ארגון ה-BSA מבית העסק שבו נמצאה התוכנה הפיראטית. כך לדוגמא, הפרס המקסימלי החדש בגובה $1,000,000 יוענק רק במקרה של פיצוי בסכום שמעל $15,000,000.

כזכור, לפני מספר חודשים תבע ארגון ה-BSA חמש חברות מאירופה וארה"ב שמכרו תוכנה פיראטית באינטרנט.

עוד, בדצמבר אשתקד, הודיע הארגון כי חברת Payless ShoeSource שילמה סך של 124,057 דולר בגין תוכנות לא חוקיות שהותקנו במחשביה וכי חברת Burlington שילמה סך של 300,000 דולר בגין תוכנות לא חוקיות אשר הותקנו במחשביה ואשר היו שייכות, בין היתר, למיקרוסופט.

כמו כן, ביולי אותה השנה, הגיע ארגון ה-BSA להסדר עם 19 חברות אמריקאיות אשר עשו שימוש בתוכנות לא חוקיות. במסגרת ההסדר התחייבו החברות המפרות לשלם יחדיו סכום של מעל לשני מיליון דולר.


© כל הזכויות שמורות