02/07/2007 |  רועי שלומי Ynet.co.il
האם האנטי-וירוס מת?
האם האנטי-וירוס מת?
מחבר המאמר טוען כי חברות אבטחת המידע צריכות לחשוב על היערכות חדשה מול ההיקף הגדל והולך של מתקפות מקוונות וכי תוכנות האנטי וירוס החדשות כבר אינן מנסות לגלות איומים אלא קובעות מה יכולים המשתמשים להפעיל במחשבם.

המחבר סוקר מעט מהיסטוריית המתקפות המקוונות ואת כשלון אמצעי האבטחה בהתמודדות מולן. המחבר טוען כי למרות ששיטות חדשות שפותחו עם השנים, כמות הקבצים החשודים מהווה בעיה לחברות האנטי וירוס.

המחבר שואל במאמר האם האנטי וירוס מת וטוען כי הוא למעשה ממציא את עצמו מחדש כל הזמן וכי כעת התשובה היא "רשימות לבנות" ולא "רשימות שחורות".

לטענת המחבר, ההשקעה הבלתי פוסקת בתוכנות אנטי וירוס, שלא תמיד עונות על הצרכים, גרמה לכך שבארגונים גדולים יאפשרו לעובדים לעשות שימוש בתוכנות וקבצים מורשים בלבד. עוד מוסיף המחבר וטוען, כי שינוי זה יגיע גם למשתמשים הפרטיים.

המחבר מספר כי הטכנולוגיה זמינה כבר במערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט, חלונות ויסטה וסוקר גם את חסרונות השיטה וביניהם הצורך בעדכון רשימות התוכנה המותרות לשימוש, צורך בעדכוני תוכנה ועוד.

בהמשך המאמר סוקר המחבר שיטות חדשות לניצול הידע הנצבר במחשביהם של משתמשים רבים כדי להיעזר בו לעדכוני תוכנות אנטי וירוס וריגול וגם אפשרויות לשיתוף מידע על איומים.


© כל הזכויות שמורות