מכשירי הקלטת וידאו מקוון גורמים לחשש מפיראטיות
רשתות הטלוויזיה האמריקאיות זקוקות ליישומים טכנולוגיים על מנת להגן על התוכניות של הרשתות מפיראטים. בעזרת שימוש בתוכנה שניתן למצוא בקלות באינטרנט, ניתן כיום להקליט וידאו קליפ מאתר של רשת הטלוויזיה ולהסיר את הפרסומות.

חברות המדיה חוששות כי תוכנות הקלטת וידאו תעזורנה לפיראטיות ותגרומנה לירידה ברווחיהן מפרסום, ככל שהרשתות מאפשרות ליותר תוכניות טלוויזיה וסרטים להיות זמינים בצורה מקוונת.

כיום ניתן לקנות תוכנות שמקליטות וידאו מקוון ושומרות אותו במחשב המשתמש בפחות מ- 100 דולרים. הטכנולוגיה הזו צפויה להפוך ליותר ויותר זמינה, במיוחד עם הצגתם של מכשירי DVD חדשים בחודשים הקרובים.

התביעה של חברת ויאקום נגד גוגל ואתר שיתוף הקבצים שלה, YouTube, מדגימה את הצעדים שמוכנות חברות המדיה לנקוט כדי לשמור על שליטתן בתכניהם.

אולם שלושה מקליטי וידאו חדשים שצפויים להגיע לשוק לפני סוף השנה, עם אסטרטגיות שונות, גורמים לחשש בקרב מנהלי הרשתות מהתפשטות נוספת של הפיראטיות.

מכשיר של RealNetworks יאפשר למשתמשים להקליט וידאו אולם ימנע מהם להוריד וידאו עם DRM, מכשיר חדש הנקרא VeohTV יאפשר הקלטה של וידאו מכל אתר ומכשיר של Adobe Systemsיאפשר הורדת וידאו לצפייה לא מקוונת.

לפני מספר ימים, במהלך נאום בתערוכת NXTcomm, אמר סגן יו"ר ג`נרל אלקטריק כי הפיראטיות היא המכשול העיקרי שחברות תקשורת ומדיה עומדות בפניו בנסיונן לספק בידור באמצעות רשת האינטרנט.

לפני כשבוע פורסם כי חברת AT&T החליטה לסייע להוליווד ולהירתם למאבק בתכנים פיראטיים ברשת האינטרנט.

לפי הדיווח , החברה החלה לעבוד עם אולפני סרטים ומוזיקה, כדי לפתח טכנולוגיה אנטי-פיראטית, במטרה לצמצם את התופעה של סדרות טלוויזיה, סרטים, מוזיקה ותכנים אחרים, המועלים לרשת האינטרנט תוך הפרה של זכויות יוצרים.


© כל הזכויות שמורות