יש סיבה לכך שצוות מערכות המידע תמיד עסוק
מחבר המאמר טוען כי המעצר של "מלך הספאם" רוברט סולוואי בסוף מאי משך שוב תשומת לב לכמות הפעילות הפלילית המקוונת.

המחבר מזכיר כי לטענת התביעה, סולוואי הוא אחד מ"זבלני" הרשת הגדולים בעולם וחשוד בכך שהפיץ והדביק מחשבים בתולעת שגורמת לשליחת מליוני הודעות דוא"ל.

מחבר המאמר סוקר את הסיכונים העומדים בפני משתמשי האינטרנט והאתגר באבטחת המחשבים שלהם ממגוון גדל והולך של איומים מקוונים כמו וירוסים ותוכנות זדוניות. המחבר אומר כי ניהול תחום אבטחת המידע בעסק, בין אם הוא מקוון ובין אם לאו, הוא מגרש משחקים שונה לחלוטין.

המחבר מזכיר סקר שנערך לפני כשנה על ידי InformationWeek ובו נמצא כי כמעט ממחצית ממומחי מערכות המידע מסרו שמורכבות אבטחת המידע מהווה האתגר הראשי שלהם. שדה קרב נוסף שמומחי מערכות מידע ניצבים בפניו באופן תדיר הוא יצירת מודעות בקרב המשתמשים לסיכוני האבטחה ווידוא עמידה של המשתמשים במדיניות האבטחה.

המחבר טוען כי הבעיות הללו לא נעלמו בשנה החולפת, אולם לטענתו, החדשות הטובות הן שהפסד של חברה אחת הוא רווח של חברה אחרת. לפי גרטנר, שוק תוכנות האבטחה העולמי יגיע ל- 9.1 מיליארד דולרים בשנת 2007, עליה בהכנסות של 10.7 אחוזים לעומת 8.2 מיליארד בשנת 2006.

המחבר בוחן בהמשך המאמר את ההוצאות על התחומים השונים באבטחת מידע ודרכי ההתמודדות עם בעיית הפשיעה המקוונת לסוגיה השונים.

לאחרונה הטילו מומחים ספק בהשפעת מעצר "מלך הספאם" על כמות דואר הזבל וטענו כי עשרות ספאמרים עומדים בתור כדי למלא את החלל שיווצר.


© כל הזכויות שמורות