מדינות האיחוד האירופי עוקבות אחרי אתרים לוחמניים
לפי טיוטת הצהרה חדשה שנוסחה ביום רביעי השבוע, מדינות האיחוד האירופי יחלו לשתף מידע במעקב אחר אתרי אינטרנט לוחמניים, כולל אתרים הקשורים לאל קעידה.

מקורות משטרתיים מסרו כי האינטרנט הפך להיות מקור בעל חשיבות רבה לקבוצות לוחמניות והוא מאפשר להם לשתף ידע לגבי תכנון פעולות טרור והוצאה לפועל שלהן ולהפיץ תעמולה לקהל נרחב.

חברי האיחוד האירופי החלו לעבוד על פרויקטים משותפים בתחום. כעת מספר חברות באיחוד, תחת הנהגת גרמניה, עוסקות במשימה של ניתוח הזרוע התקשורתית של אל קעידה. לאל קעידה זרוע תקשורתית משלה שמפיצה הודעות מטעם הארגון.

סוכנות המשטרה של האיחוד, Europol, בונה כעת אתר מרכזי למידע שיאפשר החלפת מידע לגבי מעקב אחר אתרים לוחמניים. האתר יכלול רשימה של אתרים הנמצאים במעקב, הודעות של ארגוני טרור ומידע על מומחי טרור במדינות האיחוד.

בתחילת החודש אמרו מנהיגי ועדת הסנאט לבטחון המדינה ויחסי הממשל בארה"ב כי הם מוטרדים מנהירת הקיצוניים לאינטרנט, למטרות גיוס, ארגון, הדרכה מקוונת, גיוס כספים ותכנון התקפות, מאחר והשימוש באינטרנט מאפשר לעשות זאת באופן זול יותר ומהיר מתמיד.

השימוש של טרוריסטים באינטרנט אינו תופעה חדשה. לפי עדויות שהוצגו בפני הועדה, מספר אתרי האינטרנט העוסקים בטרור ובתמיכה בו הוכפל מאז שנת 2000 והוא מונה מספר אלפים כיום.

בתחילת השנה פורסם כי סוכנויות לאכיפת החוק מזהירות משימוש של קנאים איסלאמיים במצלמות אינטרנט ככלים לתכנון מעשי טרור.

השבוע נודע כי האיחוד האירופי גם מגביר את מלחמתו בפשיעה הקיברנטית ומתכנן חקיקה משמעותית יותר ושיתוף פעולה נרחב יותר וחוצה גבולות.


© כל הזכויות שמורות