850,000 שמות מתחם של RegisterFly יועברו ל-GoDaddy
אתר ArsTechnica מדווח כי הושג הסכם לפיו חברת ניהול שמות המתחם GoDaddy.com תקבל לידיה את 850,000 שמות המתחם שהיו בניהול RegisterFly לאחר סכסוך משפטי בין RegisterFly לגוף לקביעת שמות מתחם באינטרנט (ICANN).

בעיותיה של חברת RegisterFly החלו בחודש פברואר השנה , לאחר שזו לא עמדה בהתחייבויות התשלום שלה ל-ICANN, ממה היא חוכרת את שמות המתחם עבור לקוחותיה.

בעקבות זאת התנהל מאבק משפטי ארוך וקשה, שבמהלכו הודח מנכ"ל RegisterFly לאחר שנמצא כי הוא ניצל לרעה את כספי החברה ועשה בהם כבשלו. כך למשל כשעשה שימוש בכספי החברה כדי לשלם עבור שאיבת שומן שביצע ועבור שירותי ליווי ששכר לעצמו.

לדברי מומחים, ההסכם שהושג בין RegisterFly, GoDaddy ו-ICANN מסמל את תחילתו של הסוף מבחינת RegisterFly לאחר שבוטל ייפוי הכוח שניתן לה מטעם ICANN להענקת שירותי חכירת כתובות, ולאחר שהכתובות שהכחירה הועברו לרשותה של חברת GoDaddy.

זו אינה הפעם הראשונה שבה מעורבת ICANN בהליכים משפטיים.

כזכור, בלשהי שנת 2006 עלתה לכותרות פרשיית Spamhaus שבה דחה בית המשפט בקשה שהוגשה כנגד ה-ICANN למחוק את שם המתחם של חברה שהואשמה במשלוח ספאם.

פרשה קודמת עלתה לכותרות בשנת 2004, אז התגלע סכסוך בין ה-ICANN לבין חברת VeriSign שטענה כי ה-ICANN הפרה את התחייבויותיה כלפיה.


© כל הזכויות שמורות