האיחוד האירופי מנהל מלחמה נגד פשיעה קיברנטית
האיחוד האירופי מגביר את מלחמתו בפשיעה הקיברנטית ומתכנן חקיקה משמעותית יותר ושיתוף פעולה נרחב יותר וחוצה גבולות.

הועדה האירופית מסרה כי החקיקה ואכיפת החוק, במיוחד לרוחב הגבולות, צריכות להתקדם ולא לפגר אחרי הזדמנויות חדשות ומתפתחות העומדות בפני הפושעים.

הועדה גם מסרה כי הפשיעה הקיברנטית מגיעה בשלוש צורות: פשעים מבוססים כמו הונאה, פרסום תוכן לא חוקי ופשעים המייחדים את רשת האינטרנט כמו מתקפות על אתרי אינטרנט ופריצות של האקרים.

לטענת הועדה, חוקים שמטרתם מניעה של פשעים פרטניים כמו גניבת זהות וזיהוי האחראים לאכיפת החוקים הללו, יהיו יעילים יותר מחקיקה כללית נגד פשיעה קיברנטית.

כחלק מהחקיקה המוצעת, הועדה תבחן מאוחר יותר השנה חוקים לבלימת תופעת גניבת הזהות. האיחוד האירופי זיהה מספר נושאי מפתח שיש לשקול אותם במלחמה נגד הפשיעה הקיברנטית וביניהם התחכום הגובר של פעילות הפשע, חוסר עקביות במדיניות האיחוד ובחקיקה וחוסר מודעות בין הצרכנים.

השבוע נמסרה הודעה לגוגל על כך שהיא עשויה להיתפש כמפרה את חוקי הגנת הפרטיות האירופיים, לאור העובדה שהיא שומרת על שרתיה את מידע החיפוש של משתמשיה למשך תקופות של עד שנתיים.

לפני כחודש קבוצה של חמישה חברי פרלמנט האיחוד האירופי העבירו לאישורו של הפרלמנט טיוטת הצהרה הקוראת לספקיות האינטרנט לפקח בקפדנות אחר תכנים של אתרי שנאה המופעלים תוך שימוש בשירותיהן.

במרץ השנה פורסם כי האיחוד האירופי יפתח כללים מנחים לשימוש בטכנולוגיית RFID (טכנולוגיית תיוג אלחוטי על-ידי רדיו) בעסקים ובממשל.© כל הזכויות שמורות