ש``ס ממשיכה לפעול לחסימת אתרי מין, אלימות והימורים
אתר Ynet מדווח כי חבר הכנסת אמנון כהן ושר התקשורת אריאל אטיאס (ש"ס) הציגו אתמול (ב`) חזית אחידה בוועדת הכלכלה של הכנסת, בדיון על הצעת החוק של ח"כ כהן, לחייב ספקיות אינטרנט לחסום אתרי מין , אלימות והימורים בפני כלל הגולשים, למעט מבוגרים שיבקשו במפורש לגשת לאתרים אלה.

הצעת החוק "הגבלת גישה לאתרי אינטרנט למבוגרים" אושרה בכנסת בקריאה טרומית. על פי ההצעה, ספקיות האינטרנט יחויבו לחסום בפני כלל הגולשים אתרי אינטרנט פוגענים ויתירו את הגישה אליהם רק למבוגרים שיבקשו זאת במפורש.

חברי הכנסת של סיעת ש"ס הגישו ביולי 2006 שתי הצעות חוק שנועדו להקשות על גולשים להיכנס לאתרים פורנוגרפיים.

לפי הדיווח, דידי לחמן-מסר, המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, הביעה התנגדות בשם משרד המשפטים לנוסח הצעת החוק והציעה כי ספקיות האינטרנט יחויבו לספק ללקוחות תוכנות סינון מבלי לכפות עליהם את החסימה, ולאפשר לשר התקשורת לקבוע בתקנות את המחיר המרבי של שירותי הסינון.

נציג משרד האוצר אמר כי מדינה שתאשר חוק סינון תכנים תמצא את עצמה בחבורה לא מכובדת של מדינות המצנזרות את האינטרנט, זמן לא רב לאחר הזמנת ישראל לנהל משא ומתן על צירופה לארגון המדינות המתועשות (OECD), שצפוי להסתייג ממהלך שיפגע בגישה למידע באינטרנט של אחת מחברותיו.

לפני כשבועיים החמיר משרד התקשורת את אמצעי הפיקוח המיועדים לחסום גישה של קטינים לשירותים אירוטיים באמצעות הפורטלים הסלולריים וכדי לוודא כי המשתמש המבקש להשתמש בשירות הוא בגיר, יש צורך לשלוח צילום תעודה רשמית המעידה על גיל המשתמש או להתייצב בתחנת שירות עם תעודה.

באפריל פורסם כי לפי הצעת חוק חדשה של הסנאט האמריקאי , מפעילי אתרים אינטרנט למבוגרים יצטרכו לתייג את האתרים שלהם ולהירשם במאגר מידע לאומי של אתרים למבוגרים, או שיקנסו. ההצעה מייצגת מאמץ נוסף בשרשרת של נסיונות פוליטיים להגביל סקס מקוון.


© כל הזכויות שמורות