פוליטיקאים בוחנים את התנהלות YouTube לגבי זכויות יוצרים
פוליטיקאים החלו לבחון את מדיניותה של YouTube לגבי זכויות יוצרים בשימוע שנערך בתת ועדה של בית הנבחרים לתקשורת ואינטרנט.

הפוליטיקאים שאלו מדוע YouTube איננה מורידה מהאתר סרטונים מוגנים בזכויות יוצרים ולעומת זאת נציגי YouTube טענו כי הם פועלים בהתאם ל- Millennium Copyright Act, חוק פדראלי שמטרתו להגן על נותני שירותים באינטרנט מאחריות, בתנאים מסוימים וביניהם תגובה להודעות של בעלי זכויות יוצרים המבקשים להוריד תכנים מוגנים מהרשת.

בדיון הואשמה YouTube כי היא מפרשת את החוק באופן מכוון לטובתה וכי היא מעלימה עין בעוד הפרת הזכויות נמשכת. כמו כן נטען נגדה כי היא מתעלמת מהמציאות. גם היישום של YouTube שמאפשר למשתמשים להפוך תוכן שהם מעלים לאתר ל"פרטי" ספג ביקורת ונציג YouTube נשאל כיצד החברה בודקת שתוכן "פרטי" אינו תוכן המפר זכויות יוצרים ומוחבא תחת היישום.

בתשובה שהגישה גוגל לפני כשבועיים לתביעה על סך מיליארד דולרים שהגישה נגדה ויאקום, היא טוענת כי לא הפרה את זכויות חברת המדיה וכי התביעה מאיימת על קיום אתר שיתוף הקבצים הפופולרי YouTube ועל אתרים דומים לו.

לפני חודש מסר מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, כי גוגל קרובה מאוד להפעלת שירות לסינון תכנים שימנע ממשתמשים להעלות תכנים המוגנים בזכויות יוצרים לאתר שיתוף הקבצים הפופולרי YouTube.

יוטיוב וגוגל נמצאות כיום בחזית אכיפת זכויות היוצרים באינטרנט לאור שרותי שיתוף הוידאו שהן מספקות. תוכלו לקרוא עוד על ההתפתחויות בעניין זה במסגרת החדשות המתפתחות על גוגל וזכויות יוצרים .


© כל הזכויות שמורות