הייסורים של שניים שהופכים לאחד
העיסקה בה רוכשת גוגל את דאבלקליק תמורת 3.1 מיליארד דולרים עלולה ליצור ניגוד אינטרסים פנימי בחברה המאוחדת.

מחבר המאמר טוען כי קונפליקטים פנימיים קשורים לעיתים קרובות לנושאים פיננסיים, כשבנקים העוסקים בהשקעות מוצאים את עצמם מייעצים לשני הצדדים במיזוג למשל. המחבר קובע כי הקונפליקטים מתרחשים בעסקי האנרגיה, החקלאות ובתעשיות אחרות, כאשר חברות ענק שעוסקות בתחומים רבים הן גם המוכרות וגם הקונות של אותם המוצרים. המחבר טוען כי בתחומי הטכנולוגיה והמדיה הבעיה הזו קיימת באופו מובהק.

מחבר המאמר מזכיר כי עיסקת דאבלקליק גרמה ל- IBM, מיקרוסופט וחברות אחרות לבקש מועדת הסחר הפדראלית לבדוק את העיסקה על בסיס חוקי המונופולין וכי משפטנים בתחום של הגנת הפרטיות דואגים שמא גוגל לא תעמוד בהתחייבויותיה לשמור את המידע הנאסף על הלקוחות על ידי דאבלקליק, מחוץ להישג היד של מנהלי מנוע החיפוש.

לדעת מחבר המאמר הקונפליקט הבעייתי ביותר עלול לעלות מחטיבת Performics של דאבלקליק, העוזרת ללקוחות החברה לקבל מיקום טוב יותר בתוצאות החיפוש. במהותה, היא עובדת על מערכות של גוגל, יאהו ומנועי חיפוש אחרים.

המחבר מצטט את רוס גאן שאומר כי גוגל נמצאת במים מסוכנים כעת. תוצאות החיפוש של גוגל אמורות להות אוביקטיביות ורלוונטיות למונחי החיפוש, אולם עם Performics, גוגל נמצאת בקונפליקט משום שהיא מנסה לייצר רווחים על ידי מתן דירוג גבוה בתוצאות האורגניות של החיפוש עבור תוצאות החיפוש האורגניות האוביקטיביות של עצמה.

לפי מחבר המאמר הבעיה היא שתוצאות החיפוש של גוגל עלולות להיות בסיכון כשמופעלת חטיבה שמטרתה היא לשנות את התוצאות הללו עבור לקוחות. המחבר מוסיף וטוען כי נראה שזה לא יקרה מאחר ותוצאות חיפוש מהמנות הן לב עסקיה של גוגל. המחבר אומר כי מומחים מהתעשייה חושבים כי גוגל כנראה תמכור חלק או את כל Performics.


© כל הזכויות שמורות