רוב בני הנוער מוסרים מידע מוגבל בפרופילים שלהם
דו"ח חדש, המבוסס על סקר וקבוצות מיקוד, שנעשה על ידי פרויקט Pew לאינטרנט והחיים באמריקה, בוחן כיצד בני נוער, במיוחד בעלי הפרופילים המקוונים, מחליטים איזה מידע אישי לחשוף ולפרסם ברשת.

לפי הדו"ח, רוב בני הנוער מנהלים באופן אקטיבי את הפרופיל המקוון שלהם ושומרים את האינפורמציה שהם מחשיבים כרגישה ביותר הרחק מעיניים זרות, הוריהם ומבוגרים אחרים.

בעוד בני נוער רבים מפרסמים את שמם הפרטי ותמונות בפרופילים שלהם, הם כמעט ולא מפרסמים מידע כמו שם משפחה, טלפון בבית או טלפון נייד בפרופילים הציבוריים כדי לא לעזור לזרים לאתר אותם.

בה בעת, כמעט שני שליש מבני הנוער שיש להם פרופילים (63%) מאמינים כי אדם שירצה בכך יוכל בסופו של דבר לזהותם מהמידע שהם הציבו בפרופיל שלהם.

בתחילת השנה הודיע אתר MySpace כי הוא ישלח התראות מקוונות למשתמשים בחלקים מסוימים בארה"ב כדי לעזור למצוא ילדים נעדרים כחלק מתוכניתו להרחיב את צעדי הבטחון למען המשתמשים באתר.

הצעד הזה הוא האחרון בשורה של צעדים שמטרתם להרגיע חששות לבטחון ילדים באתר. בשבוע שעבר פורסם כי הממשל בארה"ב וארגונים שמאגדים הורים מודאגים גרמו לאתר MySpace.com להכריז כי הוא מתכנן ליצור תוכנה שתיתן להורים הצצה למה שילדיהם כותבים בפרופילים האישיים שלהם באתר.

במחקר דומה , הראשון מסוגו, הנוגע לפרופילים של בני נוער באתר MySpace, נמצאו ממצאים דומים- רוב בני הנוער מתנהגים בצורה אחראית כשהם עושים שימוש באתר הרשתות החברתיות MySpace, אולם ישנם מתבגרים שעדיין מפרסמים פרטים אישיים שעלולים לסכן את בטחונם.
© כל הזכויות שמורות