גוגל- YouTube קרובה מאוד להשקת מערכת לסינון תכנים
מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, מסר אתמול כי גוגל קרובה מאוד להפעלת שירות לסינון תכנים שימנע ממשתמשים להעלות תכנים המוגנים בזכויות יוצרים לאתר שיתוף הקבצים הפופולרי YouTube.

שמידט מסר את ההצהרה בכנס של האגודה הלאומית לשידור במהלך ראיון שערך עימו כתב לשעבר של חדשות רשת NBC. המערכת החדשה, שנקראת "דרוש את התוכן שלך" (Claim Your Content), תזהה באופן אוטומטי תכנים המוגנים בזכויות יוצרים כך שניתן יהיה להסירם.

מערכת סינון התכנים הייתה צריכה להיות מופעלת בשנה שעברה. הדחייה בהשקת המערכת גרמה לדאגה בקרב תעשיית הטלוויזיה והסרטים ומנהלים ב- NBC וויאקום טענו כי גוגל משהה את השקת המערכת בכוונה תחילה.

לפני חודש הגישה ויאקום תביעה נגד גוגל ו-YouTube המאשימה את אתר שיתוף סרטוני הוידאו הפופולרי ב"הפרת זכויות יוצרים מסיבית ומכוונת" וביקשה יותר ממיליארד דולרים פיצויים על הנזקים שנגרמו לה.

בתחילת השנה נודע כי אולפני NBC Universal מחזיקים 3 עובדים במשרה מלאה , אשר כל עבודתם הינה חיפוש קטעי וידאו אשר הועלו לשרתי YouTube על ידי הגולשים ואשר מפרים את זכויות היוצרים של NBC.

למאמר בנושא "חיי מדף קצרים של סרטונים ב- YouTube וזכויות יוצרים" לחצו כאן .

למאמר העוסק בנושא האחריות בעת השימוש ב-YouTube, כנסו כאן .

יוטיוב וגוגל נמצאות כיום בחזית אכיפת זכויות היוצרים באינטרנט לאור שרותי שיתוף הוידאו שהן מספקות. תוכלו לקרוא עוד על ההתפתחויות בעניין זה במסגרת החדשות המתפתחות על גוגל וזכויות יוצרים .


© כל הזכויות שמורות