כלים לשימוש מקוון בטוח בקרב ילדים
מחברת המאמר מביאה דוגמאות בהן ילדים נתקלו בפורנוגרפיה בעת גלישה באתרי אינטרנט למרות שהוריהם עשו שימוש באמצעים שונים ופילטרים כדי למנוע זאת.

ראשית סוקרת המחברת במאמר את הטרמינולוגיה שעושים בה שימוש בהקשר של חסימת אתרים פורנוגרפיים. המחברת מסבירה כי פילטרים מאפשרים להורים לשלוט בגישה לאתרי אינטרנט בדרכים שונות- חברות מסוימות הן שמחליטות מה יחסם, חלקן מאפשרות להורים לבחור בין קטגוריות ולהחליט לאיזה מהן לתת הרשאה, חלקן מספקות רשימה שההורים יכולים להוסיף לה אתרים או לגרוע ממנה אתרים.

המחברת מציינת כי הפילטרים עושים שימוש בשיטות שונות למציאת האתרים שיחסמו. לדבריה, שיטות נוספות לשליטה בתכנים שיוצגו ניתנות לרכישה באמצעות ספק האינטרנט או ספק תוכנה יעודית. המחברת מדגישה כי בפעם הראשונה ניתן למצוא בגרסת חלונות ויסטה החדשה של מיקרוסופט כלי שליטה להורים שבנויים כחלק מהמערכת.

מחברת המאמר מדווחת כי סקר טלפוני שנערך בשנה שעברה על ידי פרויקט Pew האמריקאי לאינטרנט וחיים בארה"ב, מצא כי 53 אחוזים מההורים אמרו כי הם עושים שימוש בפילטרים ו- 45 אחוזים הצהירו כי הם משתמשים במערכות ניטור והשגחה.

המחברת בוחנת את אפשרויות הניטור והמעקב אחר פעילות הילדים ומעלה שאלות הקשורות להתפתחות עצמאית של הילדים ונסיונותיהם להתחמק מהמערכות הללו כחלק מגיל ההתבגרות והמרידה במסגרות.

בין האמצעים שיש לנקוט, ממליצה מחברת המאמר לדבר עם הילדים על מה שכדאי שיעשו ומה שכדאי להם לא לעשות בעולם המקוון ולהשתדל למקם את המחשב הביתי בחדר המגורים המשותף כדי שניתן יהיה להשגיח מדי פעם על אופן השימוש בו.

למאמר "המלחמה בפדופיליה הממוחשבת בישראל עולה שלב" לחצו כאן .

התמונה המצורפת נועדה למטרות אילוסטרציה בלבד ואין קשר בין המוצגים בה למאמר זה.


© כל הזכויות שמורות