בית משפט בפנסילבניה דחה תביעה כגד אתר ``דייטינג`` מפלורידה
האתר DontDateHimGirl.com, הממוקם במדינת פלורידה בארצות הברית, נתבע על-ידי עורך-דין ממדינת פנסילבניה שטען כי בהודעה שהועלתה לאתר על-ידי אחת מהמשתמשות בו - גם היא ממדינת פנסילבניה - נטען שלא בצדק כי עורך הדין חולה במחלות מין ובלתי נאמן כלפי הנשים איתן הוא יוצא.

שופט בית המשפט במדינת פנסילבניה לא התייחס לטענות התובע - וגם לא לטענת הנתבעת שטענה כי החוק מגן מפני תביעות כנגד אתרים שכל מה שהם עושים הוא לפרסם הודעות של משתמשים - וקבע כי למערכת המשפט של מדינת פנסילבניה אין סמכות לדון בתביעה כנגד אתר אינטרנט הממוקם במדינת פלורידה, גם אם הועלו אליו הודעות על-ידי משתמשת מפנסילבניה.

בעניין דומה, לפני כמה ימים ניתן פסק-דין ישראלי הנוגע לסמכות שיפוט באינטרנט, שם נקבע כי חנות מקוונת אינה עונה על הגדרת הסניפים הדרושה כדי להקנות לבית משפט כזה או אחר סמכות שיפוט מקומית.

שאלה דומה בעניין סמכותו המקומית של בית-המשפט בישראל בנוגע לעבירות מבוססות רשת, עלתה לדיון בפרשת ההימורים מלפני שלושה חודשים שם נקבע כי למרות שמערכות המחשוב של אתר ההימורים נמצאות בחו"ל ולמרות שמדובר באזרח בריטי, חלה סמכות שיפוט בישראל הואיל ומדובר ב"עבירת פנים".


© כל הזכויות שמורות