מעקב אחר דואר אלקטרוני עלול להפר חוקים אירופיים
לפי פסיקה תקדימית שניתנה בשבוע שעבר בבית המשפט האירופי לזכויות אדם, מעקב אחר שימוש של עובדים בטלפון ובאינטרנט במהלך העבודה עלול להתנגש עם חוקי זכויות אדם באירופה.

הפסיקה עסקה במקרה של עובדת מהסקטור הציבורי שזכתה בפיצוי על סך 5,910 דולר ו- 11,820 דולר עלויות בית משפט והוצאות, לאחר שהתקשורת שלה יורטה על ידי המעסיק שלה, קולג` מסאות` ויילס.

העובדת, לינט קופלנד, תבעה את ממשלת בריטניה לאחר שהשימושים האישיים שלה באינטרנט ובטלפון נוטרו על ידי אחד ממנהליה ב- 1999.

משמעות ההחלטה היא כי שימוש פרטי בתשתיות התקשורת וגישה לאינטרנט עלולים להיות מוגנים תחת חקיקת זכויות אדם אירופית, אם לחברה יש מדיניות מקובלת של שימוש אישי בתשתיות הללו והיא אינה מודיעה לעובדיה שהתקשורת שהם מבצעים יכולה להיות מנוטרת.

במחקר חדש שפורסם בסוף ינואר ונעשה על ידי אתר Lawyers.com, נמצא כי למרות המדיניות של המעסיקים, איומים ומעקב, רוב העובדים עדיין עושים שימוש בטכנולוגיות של חברות לשימושם הפרטי.

במחקר נמצא כי למרות שכמעט חצי מהמשיבים (45 אחוזים) דיווחו כי מנהליהם הודיעו להם בצורה מפורשת שהשימוש שלהם בטכנולוגיה בעבודה נמצא תחת מעקב, רוב המשיבים עדיין עושים שימוש בטכנולוגיה לצרכים אישיים.

סקר דומה שנערך בארה"ב לפני כשנה, אשר במסגרתו תושאלו 10,000 עובדים שונים, הראה כי העובדים מבלים חלק ניכר מזמנם בעבודה, בשוטטות באינטרנט לצרכים אישיים.

באפריל 2006 פורסם כי עובד פוטר לאחר שהתעלם מהוראות הממונים, אשר אסרו עליו לגלוש באינטרנט בזמן העבודה, אולם בית המשפט קבע כי על החברה להחיל על עובדיה סטנדרטים זהים על שימוש באינטרנט למטרות אישיות כמו על כל עיסוק אישי אותו מבצע העובד במהלך שעות העבודה.

עוד על שימוש נכון באימייל במקום העבודה וכן על פתרונות ומערכת כללים שיש להסדיר עם העובד.


© כל הזכויות שמורות