הממשלה הפדראלית קיבלה C מינוס  באבטחת מערכות מחשוב
הממשלה הפדראלית קיבלה ציון כולל של C מינוס בשנה שעברה בגין אבטחת הרשתות ומערכות המחשוב שלה מפני האקרים, וירוסים ואיומים פנימיים, שיפור קל לעומת ביצועיה ב- 2005.

לפי מידע שפורסם היום, מחלקת ההגנה הובילה קבוצה של שמונה סוכנויות ממשלתיות, שקיבלו ציון נכשל באבטחת המערכות שלהן. בין הסוכנויות בהן מדובר נמצאות המחלקות למסחר, חינוך, פנים, המדינה והאוצר. מחלקת בטחון המדינה (Homeland Security) קיבלה את הציון D, למרות שביצועיה הכלליים השתפרו.

בין הסוכנויות שהראו שיפור ניכר וציוניהן טובים היו הסוכנות לפיתוח בינלאומי, הסוכנות להגנה על הסביבה, משרד המשפטים, הקרן הלאומית למדע ועוד.

בתחילת פברואר פורסם כי קבוצת אבטחה של איחוד התעשיינים (CSIA) נתנה לממשל בארצות הברית ציון 60 על מאמצה במלחמה נגד הפשיעה באינטרנט בשנת 2006. לאור הציון הנמוך, קבוצת האבטחה קוראת לקונגרס לחוקק חוק להגנה נרחבת על המידע באינטרנט.

לאחר שבשנתיים האחרונות התגלו מקרים רבים של גניבת מידע ובעקבות התנהלותן האיטית של הרשויות ומשך הזמן הרב שעבר עד שהודיעו לציבור הרלבנטי שהמידע נגנב, הועלתה הצעת חוק שתחייב את הרשות השלטונית הרלבנטית לדווח לציבור הרלבנטי מיד עם היוודע לה דבר הגניבה.


© כל הזכויות שמורות