הצעת חוק חדשה לתיוג אתרים למבוגרים והגנה על ילדים
לפי הצעת חוק חדשה של הסנאט האמריקאי, מפעילי אתרים אינטרנט למבוגרים יצטרכו לתייג את האתרים שלהם ולהירשם במאגר מידע לאומי של אתרים למבוגרים, או שיקנסו. ההצעה מייצגת מאמץ נוסף בשרשרת של נסיונות פוליטיים להגביל סקס מקוון.

ההצעה החדשה הועלתה אתמול על ידי שני נציגים דמוקרטים, שאמרו כי הם מעוניינים לנקות את רשת האינטרנט עבור ילדים. ההצעה נשענת על הרעיון של אימוץ תג חדש לכל העמודים שהממשלה תקבע כי אינם מתאימים לקטינים. דפדפנים בהם משתמשים הילדים יוכלו לזהות את התג ולמנוע הצגת עמודים מסוג זה לקטינים.

לפי ההצעה, הנקראת "חוק הבטיחות הקיברנטית לילדים 2007", ידרשו בעלי אתרים הכוללים תוכן למבוגרים להצהיר על כך עם רישום שם המתחם.

בתחילת פברואר פורסם מחקר חדש , המלמד כי מיליוני ילדים חשופים לפורנוגרפיה מקוונת, ורוב החשיפות אינן מכוונות. במחקר הטלפוני, שנערך במהלך שנת 2005, "חשיפה רצויה ולא רצויה לפורנוגרפיה מקוונת במדגם לאומי של בני נוער המשתמשים באינטרנט", נדגמו 1500 בני נוער בין הגילאים 10-17.

במחקר, שנעשה על ידי קבוצת חוקרים מאוניברסיטת ניו המפשייר, נמצא כי 42 אחוזים מבני הנוער המשתמשים באינטרנט נחשפו לפורנוגרפיה מקוונת בשנה החולפת (4 מכל 10 בני נוער).

ICANN -קיצור של Internet Corporation for Assigned Names & Numbers, החברה המסדירה את רישום שמות המתחם והכתובות באינטרנט, פסלה החודש הצעה שהיא דחתה כבר בעבר ושעלתה לדיון נוסף, ליצור סימן אזהרה מקוון, כדי למנוע פורנוגרפיית ילדים ולתייג אתרים עם חומרים מיניים מפורשים.

באיטליה נחקק בתחילת השנה חוק חדש הדורש מספקי שירותי גישה לאינטרנט לחסום אתרים בהם מוצגת פורנוגרפיית ילדים.© כל הזכויות שמורות