ויאקום נתבעת בגלל סרטון ב- YouTube
בתביעה שהוגשה ביום חמישי האחרון נגד ויאקום נטען כי היא מנצלת לרעה את חוק זכויות היוצרים בגלל שהיא מאלצת את YouTube להסיר סרטון פרודיה. ויאקום מכחישה את ההאשמות וטוענת כי איננה מתנגדת לסרטון הנמצא ב- YouTube.

התביעה, שהוגשה על ידי ארגון החזית האלקטרונית בארה"ב (EFF) בבית משפט פדראלי בסן פרנסיסקו, מאשימה את ויאקום בהגשת תלונת שווא ובקשה מוקדמת להורדת סרטון וידאו מ- YouTube והפרת זכויות חופש הביטוי של יוצרי הסרטון- הקבוצה הפעילה MoveOn.org לפעולה אזרחית וחברת הסרטים Brave New Films.

בקשה מוקדמת להורדת קבצים המפרים זכויות יוצרים לפי חוק ה-Digital Millennium Copyright Act מאפשרת דרך קלה לחברות או יחידים להוציא תכנים המוגנים בזכויות יוצרים מאתרים כמו YouTube, אולם לעיתים התהליך מנוצל לרעה.

ארגון החזית האלקטרונית בארה"ב (EFF), שהוקם בכדי לשמור ולשמר את הזכויות הבסיסיות של האדם גם בסביבה האלקטרונית, הגיש לאחרונה שתי תביעות נוספות נגד מנצלי ה-DMCA.

הארגון טיפל גם במקרה של ריצ`ארד סילבר , יוצר ריקוד חתונה פופולרי, שטען כי זכויות היוצרים שלו הופרו בסרטון שהועלה ל-YouTube.

ויאקום הגישה לפני כשבועיים תביעה נגד גוגל ו-YouTube המאשימה את אתר שיתוף סרטוני הוידאו הפופולרי ב"הפרת זכויות יוצרים מסיבית ומכוונת" וביקשה יותר ממיליארד דולרים פיצויים על הנזקים שנגרמו לה.© כל הזכויות שמורות