ליגת הכדורגל האמריקאית מפסידה לפרופסור למשפטים
מחבר המאמר סוקר ויכוח המשפטי בין ליגת הכדורגל האמריקאית, ה- NFL, ופרופסור ונדי זלצר מבית הספר למשפטים בברוקלין.

מחבר המאמר מספר כי מתחילת פברואר עסוקים שני הצדדים במתן הודעות משפטיות זה לזו ובאמצע נמצאת כמובן YouTube וכמו שנראה כרגע, ליגת הכדורגל האמריקאית הפרה בעצמה את חוק ה- DMCA (ראשי תיבות של Digital Millennium Copyright Act) .

לפי מחבר המאמר, הציבה זלצר סרטון מאתר YouTube בבלוג האישי שלה בתחילת פברואר. בסרטון נראית הודעת זכויות היוצרים של ליגת הכדורגל המשודרת במהלך הסופרבול- השידור מוגן על ידי ה- NFL לשימוש פרטי של קהל הצופים של ליגת הכדורגל וכל שימוש אחר בשידור או בתמונה, תאור או הסבר של המשחק ללא אישור מראש של NFL אסור.

מחבר המאמר טוען כי זלצר רצתה להראות לתלמידיה כיצד בעלי תכנים מתחילים להגזים בתאור זכויותיהם ועשתה שימוש הוגן לטענתה, בסרטון. חמישה ימים לאחר מכן היא קיבלה בקשה מוקדמת להורדת הסרטון דרך YouTube, בה נאמר כי ליגת הכדורגל טוענת להפרת זכויות יוצרים וכי הסרטון הורד מ- YouTube.

המחבר מציין כי זלצר, פרופסור למשפטים כאמור, משמשת גם כעו"ד של ארגון החזית האלקטרונית בארה"ב (EFF) והיא מייסדת של אתר המנסה לחנך את הציבור לזכויות מקוונות.

בהמשך מתאר מחבר המאמר את השתלשלות האירועים וטוען כי בעלי תכנים רבים אינם מבינים כיצד חוק ה- DMCA עובד, או שפשוט לא אכפת להם לשלוח הרבה בקשות להורדת תכנים.

לפני מספר ימים פורסם כי בארה"ב מתחילים לטפל בניצול לרעה של חוק זכויות היוצרים.


© כל הזכויות שמורות