השירות החשאי יפתח מכון לאומי למשפט במחשבים
אימון והכשרה בטכנולוגיות מתקדמות חשובים במיוחד לקציני משטרה, בלשים וסוכנים ממשלתיים ככל שהפשע ממשיך לנדוד לעולם המקוון.

לרוע המזל, רמת ההכשרה הניתנת לכוחות אכיפת החוק "מגוונת", כמו שהציג זאת בעדינות השירות החשאי. על-מנת ללמד טוב יותר את הלוחמים בפשע בארה"ב, הודיע השירות החשאי כי הוא מקים את "המכון הלאומי למשפט במחשבים", על מנת לספק אימון, הכשרה ושירותים משפטיים לקצינים מכל רחבי ארה"ב.

המכון החדש לא יבנה בעמק הסיליקון או בוושינגטון, אלא בהובר שבאלבאמה ויכלול צוות של 18 סוכנים של השירות החשאי. במכון יהיו כיתות, מעבדה משפטית, חדר ראיות וחדרי שרתים. בין הקורסים שינתנו- חקירת פשעים דיגיטליים, חקירת פריצות לרשתות מחשבים ומחשבים ומשפט.

המכון יושלם בינואר 2008 ואמור להכשיר כ-900 קציני אכיפת חוק בשנה.

לפני כחודש פורסם כי גופים שונים חושבים כי הפשיעה הקיברנטית היא בעלת היד העליונה במלחמה ואין ברירה אלא להקים כוח משטרה בינלאומי אשר יגן על הגולשים התמימים.

חברת האבטחה Sophos פירסמה לאחרונה מחקר חדש ממנו עולה כי מעל ל- 1/3 מאתרי האינטרנט המכילים קודים פוגעניים, נמצאים בארצות הברית . עוד עולה מהדו"ח כי ארצות הברית ייצרה יותר דואר זבל מכל מדינה אחרת בעולם.

מנתוניו של דו"ח חדש , עולה כי המשטרה בלונדון אינה מצליחה להלחם ברמת הפשיעה הקיברנטית ההולכת וגדלה. הדו"ח ממליץ על הקמת יחידה נפרדת בתוך המשטרה הלונדונית אשר תתמכה אך ורק בפשיעה הקיברנטית.


© כל הזכויות שמורות