מגנוליה מזמנת לבית המשפט את גוגל ויו-טיוב
חברת הפצת הסרטים Magnolia נקטה בהליכים משפטיים לבירור מקור ההפרה נגד Google ו- YouTube לאחר שהתברר כי עותקים לא חוקיים מסרט שזכויותיו בבעלותה הועלה לשרתי החברות והוצג באתריהן.

לאור זאת, בית המשפט הפדרלי בטקסס זימן השבוע את גוגל ויוטיוב להציג בפניו כיצד ניתן לזהות את זהותו הפיזית של הגולש אשר הציג את הסרטים, ללא הרשאה, באתרים.

הבסיס החוקי לדרישת מגנוליה לקבל את המידע הנוגע לזהותו של הגולש המפר נשענת על ה- Digital Millennium Copyright Act האמריקני המאפשר לבעל זכויות יוצרים ביצירה לקבל מידע הנוגע לזהותו של המפר וזאת כהליך בפני עצמו ללא פתיחה בהליכי תביעה.

אכיפת זכויות היוצרים בארה"ב נמצאת בעליה מתמדת ובכל שבוע ניתן לקרוא כי עוד ועוד מפיצי מידע המוגן בזכויות יוצרים באינטרנט מוצאים עצמם בהליכים משפטיים.

רק לאחרונה פורסם כי אדם שנאשם על העלאת עותק של הסרט "Flushed Away" לאינטרנט, שקיבל ממצביע באוסקר, עומד להיות מורשע בעבירה חמורה.

יוטיוב וגוגל נמצאות כיום בחזית אכיפת זכויות היוצרים באינטרנט לאור שרותי שיתוף הוידאו שהן מספקות. תוכלו לקרוא עוד על ההתפתחויות בעניין זה במסגרת החדשות המתפתחות על גוגל וזכויות יוצרים .


© כל הזכויות שמורות