וריזון זוכה בצו מניעה נגד ספאמר סלולרי
חברת וריזון אלחוט הודיע כי זכתה בצו מניעה קבוע בבית המשפט המחוזי בניו-ג`רזי נגד חברה אשר שלחה דואר זבל בפורמט הודעות טקסט (SMS)באמצעות מערכותיה של וריזון.

מבחינת חברת הטלפוניה הסלולרית, זוהי התקדמות נפלאה במלחמתה בזבלנים אלקטרוניים הרוכבים על גבה של החברה ועושים שימוש ציני במערכותיה.

הצו ניתן נגד חברת Specialized Programming and Marketing
ובעליה Charles Henderson, לאחר שוריזון הציגה בבית המשפט כי אלה שלחו באמצעות מערכותיה של וריזון למעלה ממאה אלף ממסרי טקסט ללקוחותיה של וריזון המציעים שיט תענוגות בבהמאס.

בארצות הברית ממשיכות החברות הגדולות לנהל את מלחמתן נגד ספאמרים. רק לאחרונה פורסם כי האתר MySpace הגיש תביעה נגד מי שמכונה "מלך הספאם", סקוט ריצ`טר. האתר מאשים את הנתבע במשלוח מליוני הודעות זבל למנויי MySpace, הודעות אשר הניבו פרטים אישיים של הקורבנות, בהם גם פרטי המנוי שלהם, בעזרת מה שנקרא "פישינג".

מאידך, הארצנו הקטנטונת עדיין ממתינים לחקיקתו של חוק האוסר על משלוח דואר זבל באמצעי התקשורת השונים. זאת לאר שדווח לאחרונה כי ועדת השרים לחקיקה אישרה את יוזמתו של שר התקשורת, מר אריאל אטיאס, לתקן את הצעת החוק המטפלת בבעיית דואר הזבל בישראל - הצעת החוק למיגור דואר זבל, חוק התקשורת (בזק ושידורים) (תיקון מס` 33), התשס"ה 2005.


© כל הזכויות שמורות